SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 18:47

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada W (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: ID3 tagy
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: ID3 tagy  (Zobrazeno 4301 x)
idle
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« v: 20. Listopad 2008, 09:29 »

Zdravím,
od včerejška mám nový W910i a i když z něj mám většinou radost, jedna věc mě u něj zaráží, a to je ne zcela korektní a kupodivu i dost nekonzistentní čtení ID3 tagů.

Vypadá to, jako by se při načítání některých souborů prostě nesnažil číst celé názvy - z názvu kapely, alba i písničky si vezme jenom několik počátečních písmen, a to v různých případech různý počet. Kupříkladu tam mám nahrané album od Levellers, ale hudební knihovna ukazuje, že se tam vyskytují následující interpreti:
Level
Levell
Leveller
Podobným způsobem pak zachází i s názvy alb a písniček.
Délka useknutí není nějak pevně daná, při každé aktualizaci knihovny to načte trošku jinak, takže i když nedělám nějaké změny v souborech, změní se po aktualizaci "počet interpretů" (alb asi taky, to jsem nekontrolovala).

U některých souborů ale tagy načítá korektně. Mám dojem, že čte správně pořád ty samé, takže by problém mohl být například v tom, jak jsou tam tagy uložené, ale v počítači se zobrazují v pohodě a pokus o aktualizaci tagů v problematickém souboru ničemu nepomohl.
Firmware jsem aktualizovala, žádný pokrok.

Nesetkali jste se někdo s podobným chováním? Večer si k tomu sednu a budu testovat dál, ale docela mě to štve a kdybyste mě někdo nakopl správným směrem, budu vděčná.
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #1 v: 20. Listopad 2008, 09:45 »

Jakou verzi firmwaru má tvá W910-ka?
uložena
idle
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 20. Listopad 2008, 09:52 »

R1FA035
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #3 v: 20. Listopad 2008, 09:55 »

Takže aktuální, Sad pak jedině si pohrát s audio souborama... Undecided Jak jsi audio do mobilu/na kartu dávala? Pomocí Disc2Phone?
uložena
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #4 v: 20. Listopad 2008, 09:58 »

nekorektne vytvorene tagy. vubec nezalezi jak je hudba do telefonu nahrana.
Disk2Phone je od SE, predpoklad, ze tagy vytvori spravne.
osobne pouzivam audiograbber a pristup do web databaze
uložena
idle
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 20. Listopad 2008, 10:04 »

VaRo: ne, kopírovala jsem je z počítače přímo na kartu pomocí toho USB adaptéru co k tomu dávali.
Wokenní software můžu bohužel (nebo bohudík, jak se to vezme) instalovat leda u přítele nebo v práci.

Philip: jo, sice to tak vypadá, ale je zajímavý, že to jsou soubory, který v počítači a v mp3 přehrávačích provozuju už nějakou dobu a tohle je poprvý, co s tím byl nějaký problém.
uložena
mcmichal
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 39



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 20. Listopad 2008, 15:37 »

V nějakém tagovacím programu znovu projet všechny tagy, třeba Helium Music Manager - označit si všechny soubory a k jednomu třeba přidat mezeru nebo tak něco, potom uloží všechny tagy u všech souborů znovu
uložena

W910i - R1FA035
K660i - R1FA035
idle
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 20. Listopad 2008, 16:02 »

V nějakém tagovacím programu znovu projet všechny tagy, třeba Helium Music Manager - označit si všechny soubory a k jednomu třeba přidat mezeru nebo tak něco, potom uloží všechny tagy u všech souborů znovu

Tak jasně, tagovat umím. Tohle jsem včera provedla pokusně v Amaroku a bezvýsledně, víc jsem toho nestihla. Dneska na to zkusím vzít jiné tagovadlo a pořádně to provětrat. Ale neříkejte mi, že si W910i neporadí s něčím, co mp3 přehrávače v klidu čtou Sad
uložena
idle
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 21. Listopad 2008, 18:10 »

No nic, tak to evidentně opravdu byly tagy (které to vůbec čte, v1 nebo v2?). Ještě se nějak poprat s češtinou a budu spokojená.
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 21. Listopad 2008, 21:16 »

Tak to dej do obou ja mam otagovano jak v 1 tak i v 2 a funguje to bez problemu jinak tagovat sice rucne zvlada i blby winamp
uložena

idle
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 22. Listopad 2008, 11:07 »

S tagovacím programem problém nemám, spíš mě zajímá, v čem byl problém, že to mobil nečetl a všude jinde byly tagy OK.
uložena
auddi771
Uživatel
***
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 11


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 23. Prosinec 2008, 19:15 »

preco mi nacita kazdy "druhy" tag? -  nie vsetky tagy mi chce citat
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada W (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: ID3 tagy
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 19 dotazů.