SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 01:48

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Po více než roce s P1i
Strana: [1] 2 3 4  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Po více než roce s P1i  (Zobrazeno 35501 x)
VaRo
Anonym
« v: 15. Září 2008, 00:01 »



Můj první kontakt se smártem od Sony Ericssona byl, když jsem čekal ve frontě v servisu jednoho nejmenovaného značkového sevisu této značky a všechny nás předběhl nějakej netrpělivej pionýr s legendární P800-kou, která se mi až do té chvíle moc nelíbila, protože vypadala jako levná modrá plastová atrapa. On však vytáhl, do té doby nevídanou, šedou variantu tohoto modelu, a začal na dotykovém displeji doslova čarovat. To bylo asi hlavním impulzem k tomu, že jsem si postupně pořídil P900-ku i P910-ku. Vloni v červnu jsem si pak, po M600i (v bílém provedení), pořídil jejího nástupce a to Sony Ericsson P1i. Nepamatuji si, že bych měl nějaký mobil déle. Teď bych se chtěl s Vámi podělit o mé zkušenosti a poznatky po více než roce jejího intenzivního používání. A popravdě, dodnes toho není mnoho, co bych ji mohl zazlívat... 


1. Vzhled



Vzhled je věcí ryze subjektivní. Osobně dávám vzhledu 5 bodů z 5-ti možných. Nyní se mi sice začíná loupat barva z postříbření na bočních tlačítkách zapnutí/vypnutí a spouště fotoaparátu. Ale beru to jako daň za permanentní masakr intenzivním používáním. Velikost, váha i vzhled mi plně vyhovují.



2. Výkon

To je oblast, za kterou Sony Ericssona příliš chválit nelze, bohužel... Procesor běžící na 208 MHz je na smárta kalibru P1-ky směšně málo!



Ostatní výkonové parametry mi, alespoň prozatím, vyhovují. Nyní jsem se již ale dobral ke stavu, kdy budu muset začít promazávat paměťovou kartu....
Mám 4 GB-tovou a to je, pro P1-ku, strop - viz následující screen výrobce:



Edit: Už mám v P1-ce 8GB a P1-ka by měla zvládnou kartu do velikosti 32GB...


3. Výdrž

P1-ka je poháněna baterií o kapacitě 1120 mAh. Chvíli jsem si myslel, že by mohla mít i větší výdrž. Tento názor jsem rychle utnul (a P1-ce se v duchu omluvil) po té, co jsem si pořídil Nokii N95-ku. Proti ní má výdrž King Konga...  Mrknutí Zejména při používání navigace.


4. Fotoaparát

Fotoaparát, lepší (na slunci čitelnější) displej a Wi-Fi. To byly 3 důvody, které mě přivedly k tomu, abych vyměnil svou M600-ku za P1-ku.

V P1-ce mám aktuální, svého času dost probíranou a haněnou, verzi R9K009 firmu, v její druhé, tedy již opravené podobě. S ní nemám žádné problémy a tak si myslím, že ji výrobce již aktualizovat ani nebude. Fotoaparát (3,2 mpx s autofocusem) je, pro mé potřeby, dostačující - viz následující demo snímek za použití "Makro" režimu




5. Tuning

S tím si u UIQ3-smártu užijete neskutečně! Zprvu jsem se bál P1-ku trápit, ale pak se to rozjelo...

- Pokud si dobře vzpomínám, začalo to změnou stavových indikátorů v horní liště. Vyzkoušel jsem jich nespočet, až jsem se nakonec zastavil u indikátorů upravených Vodafonem pro jím nabízené a brandované M600-ky:



- Pak následovala změna fontů používaných v P1-ce. V ní pak více méně zápisily fonty z Motoroly Rizru Z8 s fonty používanými v Nokii N95-ce, které aktuálně používám.

- Možnost změny všech 15 ikon na "today" displeji musím též zmínit.

- Zlomovým okamžikem bylo prolomení operačního systému - UIQ3. Permanentním hacknutím smártu, které dnes, díky nejnovější verzi aplikace "CapsSwitch", nezabere více, než pár minut se otevřely ohromné možnosti k vylepšení uživatelského prostředí smártů s UIQ3.

Co všechno jsem si na smártu vylepšil? Snad na nic nezapomenu...

- Aplikací iPhoneLock jsem elegantně vyřešil zámek founu s velkými hodinami a infu o datu, úrovni baterie a signálu na displeji a to včetně informace o zmeškaných událostech:



- Walkmanem 2 (z W950-ky) převlečeným do kabátu walkmana 3 (z W960-ky) + patch zvuku = jsem suprově vyřešil audio stránku smártu. A poslech hudby přes Coss porta Pro nyní prostě nemá chybu!



- Co se kontaktů týče, moc se mi líbí, že vestavený správce kontaktů zálohuje/obnovuje kontakty na/z paměťovou kartu včetně obrázků uložených ke kontaktům. Kontakty jsem si trochu osvěžil pořízením aplikace "Primetech Contacts" pracující s kontakty ve stylu ala iPhone:

 

- Dále jsem si změnil startovací a vypínací obrazovku, vč. zvuků a do P1-ky si dal ty, které má v sobě W950i.

- Do P1-ky jsem si dal poznámky z G700-ky.




- Z G700-ky jsem též použil ikony hlavního menu:




6. Klávesnice

Přešel jsem z qwerty (u M600i) na qwertz (u P1i). P-ku jsem pořídil jako "německou dovozku", kterou jsem záhy "debrandoval a lokalizoval na CZ-ko" Přechod mezi klávesnicemi byl bezbolestný a rychlý. Každý, kdo si někdy qwerty/z klávesnici chvíli zkusil, mi asi dá za pravdu, že nic lepšího není...


7. Navigace

S externí BT-GPS-kou bezproblémově používám Tom Toma, či Garmina.




8. Připojení

Vzhledem k rychlosti zavádění nových sítí našimi "línými" operátory, mi trochu v P1-ce schází alespoň EDGE. Zapomenout mi dává bezproblémový chod Wi-Finy. Pro brouzdání po internetu používám, asi jako většina uživatelů, free aplikaci "Opera mini". Pro četování jsem se nakonec spokojil s poslední verzí free aplikace "Slick".


9. Cena

Zatímco já svou "dovozku" pořídil za cca 13500 Kč, dnes se dá již CZ-P1-ka ze značkového obchodu Sony Ericssona objednat za 7.090 Kč (vč DPH). Což je cena za přístroj, jakým je P1-ka, více než solidní.


10. Prostředí - schémata

Uživatelské prostředí si, samozřejmě, můžete oživit novým schématem, P1-ka má schémata kompatibilní s dalšími modely UIQ3 (M600i, W950i, W960i, G700, G900 a dalšími "staženými" modely).

Ta se dají, pominu-li stránky výrobce, naší sekci downloadu nebo další webové stránky, stáhnout třeba i odsud:
http://sethpo.de/Original-SE-Themes.html
http://www.esato.com/archive/t.php/t-160874,1.html
http://www.uiq.com/my-uiq/themes/

Vždy doporučuji stáhnout a použít schéma vyzkoušené... Za pomoci Themes Creatoru si též můžete upravit existující, či vytvořit své vlastní schémátko.  Mrknutí


11. Závěr

I po více než roce od uvedení na náš trh, má P1-ka stále svým uživatelům co nabídnout. A protože (bohužel, či bohudík) Sony Ericsson zatím stále nepřišel s adekvátním nástupcem, má i své dominantní místo na mém stole.  Mrknutí
« Poslední úprava: 10. Listopad 2008, 11:31 od VaRo » uložena
MIKE-BIKER
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: iPhone 5 64GB White
Příspěvků: 1031



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 15. Září 2008, 08:10 »

Navážu na předchozí vyčerpávající článek VaRa.
Koupil jsem téměř přesně před rokem P1i z ofiko CZ distribuce. Byl to můj první smárt a i tak jsem se s ním začal rychle sžívat. Postupně jsem zakoupil řadu užitečných aplikací: Handy Weather na počasí, Handy Safe na ochranu osobních dat, X-plore na správu souborů, Bunch Launch na správu aplikací a SMS Diary na ukládání SMS zpráv. Na GPS používám vynikajíci externí modul Evolve GoTraxx + jako SW TT6 navigator. Spolu s aplikacemi od Michala Snitylyho (eXEden) - QScreenSnap, QNameDay a QFlashLight, a dalšími aplikacemi nabízenými zdarma (Google maps, legendární Opera Mini a nakonec stejně jako u VaRa osvědčený Slick, jsou pro mě plně funkční full servis pro P1i. Rovněž jsem využil hacknutí systému a "vylepšil" telefon, zejména Sound patchem, který zesiluje výstup do sluchátek, dále nastavením jiné Defaultní stránky vestavěné Opery a několika dalšími drobnostmi, jako je změna indikátorů horní lišty.

Výdrž hodnotím jako ucházející, ale při plné práci mi s rezervou vystačí foun na 1 den, 2 dny o víkendu. Kdyby to bylo o den více, vůbec bych se nezlobil. Hudbu hodnotím velice kladně, zvuk je čistý a vystačím více než plně s vestavěným Walkmannem. Velice vyzdvihuji fotoaparát, který zaznamenal obrovskou změnu k lepšímu právě s posledním firmem R9K009. Snímky zejména venku jsou velmi kvalitní a i vevnitř se dají za pomoci led diod pořídit zajímavé momentky
Jediný vážnější problém byly s velmi častými výpadky signálu GRPS, které nakonec jak jsem zjistil, byly způsobeny instalací některých aplikací do paměti telefonu! Důrazně proto doporučuji - co jde, hodit na kartu!
S telefonem jsem i já velmi spokojen a i když pochopitelně k Vánocům pokukuji po XPERII, tak nadále P1i bude v mé sbírce mít své místo!
uložena

K750i - Silver and Red. M600i white + P1i - R9K009 2x.
W800i =>  P1i => Xperia X1 => HTC HD2 => HTC Desire HD=> DELL Streak RED  =>iPhone 3GS 32GB Black => iPhone 4 32GB Black => iPhone 4S 64GB Black => iPhone 5 64GB White
Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!!!
YAMATO
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 538



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 v: 15. Září 2008, 11:26 »

VaRo, perfektní článek!

Z telefonů co jsem měl je mi právě P1i nejmilejší. Můj první smart, první dotykáč, objevení zcela nových možností.

Nicméně absence nástupce a některé chyby UIQ (přílišná uzavřenost a katastrofická (ne)podpora) mě nakonec dotlačily k přechodu na WM, konkrétně na Touch Diamond, který jsem si zrovna před cca 15 minutami objednal. Škoda že nemá klávesnici z P1i, tuto geniální záležitost budu postrádat.

P1i bude ale první telefon, který si hodlám nechat na památku.
uložena

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
vojta
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia Neo Blue
Příspěvků: 39



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 15. Září 2008, 14:16 »

VaRo, super článek, také stále vlastním mimo jiní i  P1i...
100% souhlas se vším. Bravo.
uložena

W890i,W810i, T68, T39m, R520m, R380, P1i+4GB M2, HBH-DS970, MBW-100....Xperia Neo Blue....a další chorobopis
milda2000
Guru SEMania.cz
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i , W995 a Xperia X1
Příspěvků: 379



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 15. Září 2008, 19:34 »

T28, T68i, T610i, P800, P1i.

To je to nejlepsi, co tato firma vypustila do sveta (Ericsson a SonyEricsson) P1i je telefon, ktery me osobne vydrzel dele nez 1 rok (a to je co rict!). Je to zatim to nejlepsi co jsem mel, a zatim se nenasel nastupce. Pres nektere nedostatky je to zarizeni, ktere uspokojuje me pracovni i relaxacni naroky. VaRo diky za vycerpavajici clanek.

Milda

 
uložena

SE P1i, SE Xperia X1 a W995
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #5 v: 15. Září 2008, 20:10 »

skoro 100% souhlas. u P1 mi chybi akorat EDGE jako Yamatovi.

souhlas s tim, ze SE neudelal nic lepsiho ze smartu. dale hodnotim kladne W910.
uložena
peterss
Anonym
« Odpověď #6 v: 16. Září 2008, 00:40 »

No, pridam se aj ja. kdysi sem se rozhodoval, ci K750, nebo P910. Vlakno se tu jeste mozna najde. Dal sem na rady "skusenejsich" a koupil P910. Spokojeny sem byl  Smajlík. Vzdrzal mi dva roky,  Shocked, protoze sem cekal na dalsi smart od SE. Prisla P990  Huh, rozcarovani, sklamani. Pak M600, nelibila se mi. P1, taky se mi zdala nic moc, hlavne klaveska pod displejem, ktera "ubira misto" displeju a par funkcnim klavesam. Pak sem to uz "nevydrzal" a koupil HTC P3300. P910 sla do skrinky. Je tomu asi deset dnu, naskytla se mi dobra prilezitost, ( P1 tri mesice pouzivana za 5000). Tak sem ju vzal. Je jak nova, zadny skrabanec, nebo neco podobneho, byla sice z nemecka, ale uprava CDA a nasledny update pres SEUS udelal cestinu. (i kdyz v HTC P3300 mam anglickou ROMku) Po deseti dnech trapeni, (myslim P1cky) sem v celku spokojen. Na klavesnici sem si zvykl, na mensi displej taky  Mrknutí, akurat mi hooodne chyby absence vyzvanecich profilu, a aplikace na pocasi, ktera umi taky Ostravu, ne jen Prahu, Brno, K.V. Za deset dnu, co P1cku mam, zadny zasek, zadny restart, takze ohledne stability spokojenost. A ted resim dilema, co pustim do sveta, Artemise, nebo W910 (hezkou cervenou). Myslim, ze P1cka je podareny smart.
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 16. Září 2008, 04:33 »

Nemam sice P1i asi jsem ho nechtel kvuli klavesnici, ale nevedel jsem ze jde tak pekne prekopat. Varo moc pekny clanek pekne se to cte.

Peters:
Dat pryc Artemise by byla chyba, a s UIQ mas P1 tak neni duvod drzet P910i
uložena

peterss
Anonym
« Odpověď #8 v: 16. Září 2008, 08:38 »

ta P910 je odlozena ve skrince, jen tak z nostalgie. dal sem ji novy kryt takze vypada jak nova. a taky prodat ji nekde mezi 1000-2000 kc se mi nechce. to ji radsi obcas vlozim simku, trochu proluftuju streva. Smajlík
uložena
Dejwis
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE P1i + M2 2GB (HACKED)
Příspěvků: 64



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 v: 16. Září 2008, 10:03 »

Také jsem chtěl napsat mé zkušenosti po téměř jednom roce používání, tak připíšu mé zkušenosti. SE P1i jsem zakoupil přibližně v říjnu minulého roku za 12999kč s DPH, čekal jsem než bude v ČR běžně dostupný. Předchozí phone byl SE K700i a když přišla na svět M600i tak jsem jí chtěl, ale kvůli málo paměti RAM atd, jsem čekal, až jsem se dozvěděl o nástupci P1i. Jsem s ním stále spokojený a ovládání + možnosti P1i jsou dokonalé. Displey je dostatečně velký, dobře čitelný. Klávesnice je to nej co jsem kdy viděl, a to jsem toho vyzkoušel dost, prostě paráda napsat sms či něco podobného, píšu na ní rychleji než na jiném telefonu. Funkce jsou slušné, něco jsem si doinstaloval a nedávno udělal HACK telefonu, takže zábava a možnosti jsou zase jinde. Jak jsem psal už jinde, s výdrží jsem max. spokojenej. P1i nevypínám na noc nebo tak, a používám ho jak potřebuji, žádné omezování a dostávám se na 4dny v pohodě. Je to tak, je to asi tím že na WI-FI nejsem denně a na filmy nějak nemám čas, ale mám několik hovorů denně, nějaké sms, foto, rádio či mp3, stále používám úkoly, kalendář, PDF atd. Také co jsem zkoušel, jak dlouho vydrží P1i bez vypnutí, psal jsem to sem na SE forum, můj rekord je 87dní 11hodin 32 minut 52s kdy jsem P1i nevypnul a žádné problémy jsem neměl!!! Je to tak, mám to vyfocené přes aplikaci QScreenSnap, předtím jsem ho nevypnul 77dní a říkal jsem si že zkusím udělat rekord. Možná to je tím, že můj FW je R9H004 a považuji ho za nejlépe odladěný, 005 byla taková nic moc a 009 i když je opravená mi nějak pořád nepřirostla k srdci, kolega jí má a můj phone toho vydrží více, ale vím že je mezi Vámi dost uživatelů kteří jsou spokojeni i s 009. Nějakou aplikaci jsem si doinstaloval, ale stále mi nejvíce chybí profily. Fotoaparát je velice slušný, někdy ukazuji na PC fotky z P1i a lidi nevěří že to je z mobilu  Mrknutí . Jako příšlušenství jsem si pořídil pouzrdo na ležato od SE, M2 kartu větší kapacity. Sluchátka zatím používám origo přiložené. Ještě se pustím do nějakého HACKU, jako zlepšení kvality hlasitosti zvuku a nějaké drobnsoti. Nevím co bych ještě napsal, když to shrnu, tak P1i je velice slušně vybavený telefon, který v tomto designu nebude mít zatím nástupce. Za cenu kterou se ted prodává je to skoro zadarmo. Děkuji za přečtení a hezký den
uložena

Nokia 2110 - Siemens C35i - SE T300i - SE K700i - SE P1i - ? (něco jako Xperia)
MIKE-BIKER
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: iPhone 5 64GB White
Příspěvků: 1031



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 16. Září 2008, 12:34 »

akurat mi hooodne chyby absence vyzvanecich profilu, a aplikace na pocasi, ktera umi taky Ostravu, ne jen Prahu, Brno, K.V.
Doporučuju Handy Weather - dá se nastavit jen v CZ asi 25 větších měst, která jsou předefinovaná + vlastní podle souřadnic. Takže hypoteticky počasí z každého místa na světě!
uložena

K750i - Silver and Red. M600i white + P1i - R9K009 2x.
W800i =>  P1i => Xperia X1 => HTC HD2 => HTC Desire HD=> DELL Streak RED  =>iPhone 3GS 32GB Black => iPhone 4 32GB Black => iPhone 4S 64GB Black => iPhone 5 64GB White
Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!!!
VaRo
Anonym
« Odpověď #11 v: 16. Září 2008, 16:13 »

Pokud byste chtěli trochu "potunit" ikony zmeškaných událostí ve skinu iPhoneLocka, mrkněte sem:
http://forum.semania.cz/index.php?topic=18350.msg155072;topicseen#new

Může to pak vypadat třeba takto:

« Poslední úprava: 17. Září 2008, 17:00 od VaRo » uložena
Manas
Uživatel
***
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 18. Září 2008, 13:16 »

S článkem se naprosto ztotožňuji, včetně ošoupaného tlačítka fotoaparátu. Jinak jsem naprosto spokojen.

akurat mi hooodne chyby absence vyzvanecich profilu, a aplikace na pocasi, ktera umi taky Ostravu, ne jen Prahu, Brno, K.V.
Pokud chceš program zdarma a jde ti jen o počasí, skvěle postačuje Java midlet WEATHER. http://weather.midlets.eu/ Nastavíš město i polohu. Graficky i funkčně je super - alespoň pro mne, na P1 taky celkem dobře vypadá a dobře se ovládá.
« Poslední úprava: 18. Září 2008, 13:22 od Manas » uložena
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 18. Září 2008, 20:44 »

Diky za super aplikaciu :-D
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
FenyAMG
Anonym
« Odpověď #14 v: 19. Září 2008, 22:59 »

Krásně napsaný článek, mimojiné rozhodl, že do dvou dnů si P1i objednám  Smajlík
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 4  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Po více než roce s P1i
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.014 sekund, 20 dotazů.