SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 10:38

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Příslušenství (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Zdraví neškodná sluchátka?
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Zdraví neškodná sluchátka?  (Zobrazeno 15556 x)
Luis
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i + Memory Stick Micro 2GB
Příspěvků: 61



Zobrazit profil
« v: 17. Srpen 2008, 20:04 »

Tak toto je otázka spíše pro audiofily. Asi po dvou měsících používání HPM-70 jsem začal mít nepatrné problémy se sluchem, a to i přesto, že poslouchám max. hodinu denně a hlasitost nikdy ne na plno. Ale to je jedno. Zajímá mě hlavně jaká sluchátka by jste mi doporučily tak aby neohrožovala moje zdraví. Dočetl jsem se totiž, že špunty a pecky jsou jedny z nejnebezpečnějších.
Jaká sluchátka bych si měl podle vás pořídit??
uložena
křeček™
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia N8
Příspěvků: 1135



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 17. Srpen 2008, 20:13 »

Já víc jak přes půlku hlasitost nemám!!! Kdyby byli špatné tak by je asi nevyráběli a pochybuji že se dělaji sluchátka zdraví neškodně  Grin
uložena
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #2 v: 17. Srpen 2008, 20:16 »

co si budeme rikat. vseobecne zlasita hudba skodi sluchu, ale je mozne poslouchat ne na 100%.
sluchatka do usi jsou teoreticky vice nebezpecne - jsou vice zasunuta v usich.

uložena
Luis
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i + Memory Stick Micro 2GB
Příspěvků: 61



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 17. Srpen 2008, 20:18 »

Ano špunty se zastrkávají přímo až k bubínku a to je podle mě kamen úrazu.
uložena
křeček™
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia N8
Příspěvků: 1135



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 17. Srpen 2008, 20:23 »

takže si pořídit ty obrovský pro DJ's a s nimy chodit po městě  Cool Huh
uložena
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #5 v: 17. Srpen 2008, 20:24 »

ja to delam..lepsi zvuk  Cool
uložena
křeček™
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia N8
Příspěvků: 1135



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 17. Srpen 2008, 20:38 »

Mám doma tyhle velký od Sony a mohu řící že jsou luxusní :-) Jaký máš filipe?
uložena
slax
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: w200i +1GB sandisk +128MB sandisk,T630,T290i,K300i :) P1 =)
Příspěvků: 108



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 17. Srpen 2008, 21:03 »

no lol...  kolik ti je ?Cheesy ... ja posloucham jak s HPM-70 tak i s HPM-64 na max... a zadne problemy se sluchem nemam no..:-D
uložena


... :-D
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #8 v: 17. Srpen 2008, 21:10 »

KOSS
slax: to poznas, az ti bude 30  Mrknutí
uložena
DS
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia X1
Příspěvků: 277



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 17. Srpen 2008, 21:22 »

je dokazano, ze cim hloubeji ve zvukovodu mas zdroj nejakych zvuku, tim vic zvukovych vln musi bubinek+zbytek sluch. ustroji "pojmout" a tim padem je sluchove ustroji zatizene. Vyplyva z toho to, ze cim vic sluch. ustroji zatezujete tim vice opotrebene je a tim rychleji budete ztracet sluch....nejlepsim resenim je hudbu neposlouchat vubec a tak jako tak budeme na stara kolena (uz v padesati) potrebovat naslouchatka, protoze hluku je vsude kolem nas tolik, ze s tim zkratka nic neudelame....proto je asi nejlepsi alternativou neuzavrene sluchatko viz koss porta pro, ktere sice rusi okolni hluk, ale nenici vam sluch jako napr. hpm-70...jde jen o to jestli vam je prednejsi budouci zdravi nebo momentalni pozitek z hudby
uložena


R310s+CH100->T100->T310->K500i->P900+T300->P990i->P1i+HPM-85+M2 8GB
peterss
Anonym
« Odpověď #10 v: 17. Srpen 2008, 21:26 »

no lol...  kolik ti je ?Cheesy ... ja posloucham jak s HPM-70 tak i s HPM-64 na max... a zadne problemy se sluchem nemam no..:-D

no lol... a kolik tobe ? podle toho, ze poslouchas na max, bych soudil, ze ty problemy uz mas. HPM-70 tak na 4, Senheisery CX-500 tak na 3. a slysim moc dobre. v praci, kde je pomermy hluk, tak CX-500 max na 6. a bohate mi to staci

ztrata sluchu, myslim ze slysime slabsi s prbudajicim vekem je spusobena tim, ze sluchove ustroji s pribudajicim vekem "tvrdne" a tim padem uz neni take pohyblive a tim padem "spracuje" min tonu a tim padem slabsi slysime
« Poslední úprava: 17. Srpen 2008, 21:29 od peterss » uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 17. Srpen 2008, 23:00 »

Ucho neni stavene na to aby bylo dlouhodobe neprodysne ucpano i to ma na to podle mne vliv, zamezi se tak proudeni vzduchu, i to je faktor co muze spolecne s velkou hlasitosti sluch poskodit.

Luis:
Tak jestli nechces spunty ze nici sluch a velka sluchatka protoze se ti nelibi mit na hlave neco obrovskeho, tak zkus sluchatka s tylnim mostem maji sve vyhody hlavne ti necuchaji uces jak klasicka sluchatka nejsou moc velka pokud mas delsi vlasy tak most snadno zamaskujes a kvalitou poslechu jsou stejna jak klasicka sluchatka
« Poslední úprava: 17. Srpen 2008, 23:02 od Ganimed » uložena

Luis
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i + Memory Stick Micro 2GB
Příspěvků: 61



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 18. Srpen 2008, 07:39 »

Ganimed: Tak ty sluchátka s týlním mostem neni špatnej nápad. Já totiž poslouchám hlavně na cestách a tak nechci nic velkýho. Ale jednou jsem měl sluchátka Clip-on, což jsou skoro podobná a moc spokojen jsem nebyl. Hlavně mi moc nedrželi na uších. A pak je taky otázka jak je připojit k telefonu. Redukci sice mám, ale na těch HPM-70, takže si nedovedu představit ten dlouhej kabel. A další věc je, abych s tej hudby třeba v autobuse něco měl, když si budu šetřit uši a budu hlasitost točit kolem 40%.

Já fakt nevim. Prachy na nový sluchátka (např. nějaké sennheiser)  moc nemám, tak kolem 300Kč a uši si dál kazit opravdu nebudu.
Možná že se nakonec spokojím s HPM-64, která leží v šuplíku Grin Grin


Jinak docela mě zaujal tenhle článek. Píše se tam která sluchátka nejvíce škodí zdraví.
http://technet.idnes.cz/vyberte-si-sluchatka-ktera-neposkodi-vase-zdravi-fby-/tec_audio.asp?c=A051031_110358_tec_audio_psp

A tak mě napadá ještě jedna otázka. Umějí MP3 přehrávače v SE tlumit velmi hlasité pasáže?
« Poslední úprava: 18. Srpen 2008, 07:54 od Luis » uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 18. Srpen 2008, 07:57 »

No tak na nejaky kvalitni poslech je 300kc malo, na takova sluchatka to nestaci,
uložena

Luis
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i + Memory Stick Micro 2GB
Příspěvků: 61



Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 18. Srpen 2008, 08:29 »

No nevím podle mě třeba tahle nejsou špatný. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29088
 
A co HPM-83?? Nemá někdo zkušnost.



Ještě bych rád zveřejnil několik bodů (problematických témat) a odpovědí,které jsem na netu našel. Toto se vztahuje pouze na špuntová sluchátka. Myslím si, že je to docela zajímavé Mrknutí Mrknutí Mrknutí
 

    * je to nehygienické - Ano, asi je, zejména když si sluchátka s někým půjčujete (brrrr).
    * ve sluchovodu se množí bakterie - Ano, asi množí (co jiného také mají dělat), a to vlivem dočasného „nevětrání a zapocení“ možná i o něco více než je běžné.
    * špunty ohrožují sluch větší mírou než jiná sluchátka - S tím lze jen polemizovat. Je pravda, že máte systém přímo svázaný s bubínkem, ale na druhou stranu máte s intraaurály výjimečný odstup od hluku okolí. To zase znamená, že můžete pro stejný dojem z poslechu jako s běžnými sluchátky zatěžovat sluch o několik desítek decibelů méně než při použití jiných sluchátek.
    * při používání se v uchu nemůže vyrovnat tlak - Tento bod zatím nedokážu posoudit, ale něco na tom bude.
    * hrozí úrazy - Souhlasím, a to bezvýhradně. Hrozí, ale nemohou za to sluchátka, ale nezodpovědný uživatel. Pokud někdo používá sluchátka (nejen těchto vlastností) a je aktivní součástí dopravního provozu, pak takový jedinec patří právem nejen na ušní, ale i do kriminálu!
    * vyšší modely jsou nepřiměřeně drahé (na tak malá sluchátka) - Cena není určována velikostí, ale trhem. Jedná se zpravidla o hi-tech výrobky s nepříliš masovou výrobou a velkými náklady na výzkum a vývoj.
« Poslední úprava: 18. Srpen 2008, 10:10 od Luis » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Příslušenství (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Zdraví neškodná sluchátka?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.