SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 16:04

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: HOW TO: Internet bluetooth via PAN (ked ukazuje chybu)
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: HOW TO: Internet bluetooth via PAN (ked ukazuje chybu)  (Zobrazeno 16765 x)
jarko90
Uživatel
***
Telefon: SE K610i
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« v: 23. Srpen 2007, 01:59 »

Nazdar. Tento navod patri vsetkym, ktory chcu spojazdnit internet na mobile cez PC na ktorom je napriklad DSL, WiFi, ISDN atd .... Zo zaciatku som chcel spojit mobil s notebookom cez bluetooth a vyuzivat internet zadara. Cez GPRS je to podstatne pomalsie a takisto aj cez virtualne com porty. Hladal som vela cez google ale bez vysledkov.Ale nakoniec sa mi to podarilo spojazdnit tak sa s vami podelim ako na to  Cool Cital som aj navod ktory mate na hlavnej stranke ale mne to ukazovalo nejake chyby pri pokuse spustit sluzbu PAN, ale nakoniec som to rozchodil cize tu je navod....


1. Najprv musite sparovat mobil s PC
2. Chodte do Start->Ovladaci panel -> Sietove pripojenia ->  a zapnite " Bluetooth Network" (cez Bluetooth LAN Access server)
3. Ak mate priame pripojenie na internet, ste na PC ktory nieje v sieti tak urobte mostik (bridge) medzi pripojenim na internet a Bluetooth Network ak nie prejdite na krok 4.
4. Pokial nemate priame pripojenie na internet, PC na ktorom je bluetooth je v sieti a pripaja sa na internet prostrednictvom ineho PC v sieti a proxy servera tak kliknite na nastavenia LAN pripojenia , prostrednictvom ktoreho sa pripajate na internet. Na zalozke "Spresnenie"  zaskrtninte "Umoznit ostatnym pouzivatelom siete pripojit sa  prostrednictvom internetoveho pripojenia tohto pocitaca".  Hned pod tymto textom vyberte "Bluetooth Network" a potvrdite tlacitkom OK
5. V nastaveniach bluetooth PC prejdeme na zariadenia v dosahu a klikneme na vlastnosti mobilu.Na zalozke "authorisation" zaskrtneme Network Access
6. V nastaveniach bluetooth mobilu, v zalozke Moje zariadenia vyberieme pocitac a nastavime "Vzdy povolit"
7. Potom pojdeme opet na nastavenia bluetooth PC , klikneme na nas mobil a zobrazia sa nam dostupne sluzby. Spustime sluzbu "PAN Network Access Point"  (ale nebude to fungovat, neustale dookola bude nam ukazovat ze sa nedokazalo spojit s mobilom, ale v mobile nam vytvori novy Data profil s nastavenim PC )
8. V mobile prejdeme na Nastavenia->Pripojenia->Nastavenia Internetu->Profily pre Internet->Vytvorime novy profil,meno napriklad "Bluetooth Internet"->V policku pripojit pomocou vyberieme ten profil,ktory nam PC v mobile vytvoril ( profil by sa mal volat ako nazov PC).
9. Pokial sa pripajate na internet pomocou proxy, v dalsom policku zaskrtneme "Pouzit proxy" -> "Ano", a nastavime take iste proxy nastavenia, ake su nastavene v PC. Pokial ma vas PC priame pripojenie na internet, tento krok vynechajte
10. Vyberte tento profil ako vychozi.
11. To iste vykonajte aj pre "Nastavenia Java"
12. Ulozte vsetky nastavenia a je to !!! Smajlík Otvorte prehliadac a veselo surfujte !!! Internetovy prehliadac v mobile neodporucam pouzivat. Stiahnite si radsej Operu mini odtial to -> http://www.operamini.com/download/ . Opera si sama nastavi a najde pripojenie a je spolahlivejsia a rychlejsia =))

Viem ze na hlavnej stranke mate navod ako spojazdnit internet cez BT, ale niekto ma mozno rovnaky problem ako ja a nechce mu nastartovat sluzbu PIM tak dufam ze mu snad tento navod pomoze... Good LUCK!!!  Tongue
« Poslední úprava: 23. Srpen 2007, 08:27 od DavesMan » uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 23. Srpen 2007, 08:28 »

Sorry, ale o tom už se tady dost dlouho diskutuje: http://forum.semania.cz/index.php?topic=7957.0
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
potkan666
Anonym
« Odpověď #2 v: 26. Srpen 2008, 12:12 »

caf snayim sa pripojit mobil cey BT k internetu cey pc ako si napisal do fora v SEMANII ale od 7 kroku sa neviem pohnut.dam si mz bluetooth places ale neviem tam najst ten pan network acces point takye som strateny neviem v com robim chybu no ked budes taky dobry mohol by si mi na to odpovedat.ani nasledujucim krokom moc nechapem tak ked mozes prosim ta napis mi co najskvor.dakujem Cry
uložena
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 27. Srpen 2008, 06:12 »

Potkan 666 a aky mas mobil? Nie vsetky mobily, a hlavne nie starsieho data podporuju PAN profil. Vsetky dostupne sluzby sa ti zobrazia, ked ked kliknes na mobil a das aktualizovat, pokial sa medzi ponuknutymi sluzbami PAN siet nenachadza, tvoj mt to nepodporuje.  Mrknutí
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: HOW TO: Internet bluetooth via PAN (ked ukazuje chybu)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.006 sekund, 19 dotazů.