SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 03:34

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: PROBLÉM S PAN PŘIPOJENÍM
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: PROBLÉM S PAN PŘIPOJENÍM  (Zobrazeno 10459 x)
Vocasek
Uživatel
***
Telefon: SE K770i
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« v: 08. Červenec 2008, 21:19 »

Zdravim, mám takovej problém s internetem v mobilu přes Bluetooth (PAN). Předem musim podotknout, že se na mě musí pomalu, protože se v tom vůbec nevyznám.
Zkoušel jsem to podle různejch návodů, ale pořád mi to nejde. Popíšu moji situaci:
1) Stáhnul jsem si "BlueSoleil_5.0_for_32bit_OS".
2) Vytvořil jsem si v mobilu profil tak, že jsem zadal

> Připojit pomocí: MUJ POCITAC
> Použít proxy: Ne

3) Ten profil jsem použil v "Nastavení Internetu" a "Nastavení dat. toku"
4) Potom jsem si přes BlueSoleil spustil síť PAN
5) na mym mobilu se objevila nahoře v liště taková malá zeměkoule
6) Spustil jsem si Mini Operu (verze 4.1)
7) Zkusil jsem si dát seznam.cz

A zobrazilo se mi: Nelze se připojit k internetu. Navštivte prohlížečem  Vašeho počítače http://www.miniopera.com/help?version=4.1 nebo zjistěte potřebné údaje od Vašeho poskytovatele.

Tak nevím, v čem dělám chybu nebo co je špatně a potřeboval bych poradit. 'Předem díky všem za odpovědi. A ještě jednou říkám - vůbec se v tom nevyznám, jsem na tohle úplnej blbec.
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 09. Červenec 2008, 06:56 »

To, že se ti v mobilu objevila zeměkoule znamená, že se ti mobil připojil k Internetu, ovšem ne pomocí PC (PAN), ale pomocá svého GPRS (WAP, Internet) připojení, za které platíš mobilnímu operátorovi. Čili jsi to udělal přesně opačně, připojil jsi k Internetu PC přes mobil.
Pokud je připojen mobil přes PC, žádná zeměkoule se v liště neobjeví. S BlueSoleil se to snad ještě nikomu rozchodit nepovedlo (pokud někomu ano, mohl by sepsat postup Mrknutí), úspěšní "PANaři" používají soft od WIDCOMMu. Na něj jsou taky psané návody.
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Vocasek
Uživatel
***
Telefon: SE K770i
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 09. Červenec 2008, 08:35 »

No s WIDCOMMem jsem to už taky zkoušel ale objevil se mi tento problém (jak je napsáno i v návodu http://www.cyber-shot.cz/navody/instalace-konfigurace-bluetooth-widcomm/)

"Po dokončení instalace jsou opět dvě možnosti: buď máte nebo nemáte SP1/SP2. V případě, že ano, máte vpravo na liště 2 ikonky Bluetooth; jednu od Microsoft, druhou od WIDCOMM s tím, že tato hlásí, že nemůže najít zařízení. Toto je právě způsobeno ovladači od Microsoftu. Jak to vyřešit je popsané v přiloženém PDF souboru:
 
1. Najít samotný adaptér (např.: Generic Bluetooth Radio, apod.) ve Správci zařízení
2. Ve vlastnostech zařízení zvolit Ovladače, Aktualizovat ovladač.
3. Zvolit instalaci ze seznamu / z daného umístění.
4. Nevyhledávat, zvolím ovladač ručně.
5. Zvolit CSR USB Bluetooth device.
6. Dokončit instalaci ovladače."


No a já mám ten problém, že mi tohle nejde. Když to udělám podle postupu pořád tam mám tu ikonku od Microsoftu a WIDCOMM mi pořád píše, že nemohl najít žádné Bluetooth zařízení. Tak nevim co s tim.  Sad
uložena
◄DaveBury►
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W810i + SanDisk 2048MB | Microstar Star Key 2.0
Příspěvků: 399



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 09. Červenec 2008, 09:44 »

Pravdepodobne tvuj adapter nemi spolupracovat s WIDCOMMem
uložena

Tak jsem si říkal, co moudrého napsat.. Až jsem se na to ....
--//>>
NOKIA 3210 > SONY CMD-J5 > NOKIA 8310 > Philips 530 > SONY CMD-J5 > SE W810i
Vocasek
Uživatel
***
Telefon: SE K770i
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 09. Červenec 2008, 10:05 »

Jo a ještě jeden problém - teď vždycky když spoojim mobil přes USB kabel, tak se mi zobrazí ta malá zeměkoule nahoře na liště v mobilu. Nevíte jak to vypnout? Bojim se že vždycky když se připojim přes USB a mám tam tu zeměkouli jestli nejsem připojenej k WAPu (aby mi to nežralo peníze).
uložena
◄DaveBury►
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W810i + SanDisk 2048MB | Microstar Star Key 2.0
Příspěvků: 399



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 09. Červenec 2008, 10:34 »

Zkus se podivat do Start>nastaveni>Sitova pripojeni  ... jestli tam mas nebo nemas mobil

A nebo ve spravzi hardwaru muzes zakazat Modem>tvuj_telefon
uložena

Tak jsem si říkal, co moudrého napsat.. Až jsem se na to ....
--//>>
NOKIA 3210 > SONY CMD-J5 > NOKIA 8310 > Philips 530 > SONY CMD-J5 > SE W810i
Vocasek
Uživatel
***
Telefon: SE K770i
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 09. Červenec 2008, 10:56 »

No tak jsem to udělal, ale zeměkoule je tam pořád Sad
uložena
Vocasek
Uživatel
***
Telefon: SE K770i
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 09. Červenec 2008, 10:57 »

A navíc jsem zjistil, že jsem za WAP utratil 186 Kč.  Angry
uložena
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #8 v: 09. Červenec 2008, 10:59 »

do datoveho profilu napsat prazdnou apn nebo si zakaz datove sluzby u operatora
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 v: 09. Červenec 2008, 17:16 »

Co se týče připojení na kabel, v Nastavení je v poslední záložce v menu položka USB a v ní Internet s USB. Tam to lze vypnout.
Co se týče toho Bluetooth PAN, tvůj adaptér zřejmě neobsahuje čip CSR (Cambridge Silicon) - proto ho WIDCOMMy nenajdou. Čili jsi odkázán na BlueSoleil. Ale jestli to s ním lze nějak zprovoznit?, to netuším...
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 09. Červenec 2008, 20:51 »

Na strance  FAQ pro BlueSoleil pisou neco jako...

"How to share my Internet connection to other computers via Bluetooth?


If you use PAN service to access Internet, you can use Internet Connection Sharing(ICS).
On the other hand, you can use LAP to access Internet.

However, for the reason of technical, it cannot support a computer to be a "TCP/IP Gateway" with PAN whose IP address is "192.168.0.x" now. We will solve this problem in the next version. For your convenience, please use some Internet Connection Sharing (ICS) software such as "Winroute Pro", "Sygate", "BlueNAT" and "Internet Gateway 6.0" to solve this problem.
"

Cili je vcelku jasne, proc sdilet pripojeni nejak nejde :-)



uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 09. Červenec 2008, 21:22 »

Ona i ta jejich odpověď je kapku zmatená:
1) Pokud chceš PAN, použij Windowsí ICS. Tzn. to úplně vypouští BlueSoleil a spoléhá na Widle. Ale u té "vestavěné" podpory Bluetooth v XPčkách se mi vždy podařilo rozjet PAN pouze tím "špatným" směrem.
2) Nemůžeš použít IP 192.168.0.x - to je základní předpoklad pro route přes ICS, protože gateway je automaticky konfigurována jako 192.168.0.1
3) Ostatní neznám, možná ten BlueNAT dle názvu by mohl pomoci, ale není mi známo, že by třeba WinRoute měl jakoukoliv podporu pro Bluetooth PAN. A to, že PAN podporují Widle je celkem putna, protože roli routu převezme WinRoute...
Každopádně lze z toho FAQ vydedukovat, že s BlueSoleil bude PAN chodit, možná, až v příští verzi...
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Vocasek
Uživatel
***
Telefon: SE K770i
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 10. Červenec 2008, 20:25 »

No hele, děkuju za všechny odpovědi, ale už se na to vyprdnu... Utratil jsem skoro 200 za svoji blbost... U operátora jsem si zakázal veškerý datový služby a už s tim končim... ještě nějak budu muset dát bluetooth v počítači do kupy, protože už ani přes bluetooth z PC do mobilu ani nic poslat nejde (nevim proč - asi kvůli těm různejm softwarům).
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 06. Srpen 2008, 07:16 »

Cituji
už ani přes bluetooth z PC do mobilu ani nic poslat nejde
Jednou mi prakticky přestal fungovat BlueSoleil (asi to bude něco podobnýho) a to jsem se AFAIK v ničem nevrtal. Později jsem chtěl někomu ukázat, že mi to nejede - a zas to jelo. Takže asi vlastnost BlueSoleilu... :-D :-(
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Nitram47
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE c905 / w995 / c902
Příspěvků: 319



Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 06. Srpen 2008, 09:35 »

mne v Device Manager pise, ze mam Generic Bluetooth Radio / Manufactured: Cambridge Silicon Radio Ltd. a ked som instaloval Widcomm, tak vyhodilo chybu, tak som esteskusil instalovat origo z cd Toshiba a odstavil som si wi-fi internet z pc-cka:-( pomohol az format a Win nanovo. tak sa na PAN kaslem. mam SE w580i
uložena

Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: PROBLÉM S PAN PŘIPOJENÍM
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 19 dotazů.