SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 15:07

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řady G, K, T, Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Klady a zápory Sony Eicssonu G502
Strana: [1] 2 3 ... 5  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Klady a zápory Sony Eicssonu G502  (Zobrazeno 41502 x)
Joza
Anonym
« v: 05. Červenec 2008, 06:42 »

na Mobilmanii jste si nedávno mohli přečíst recenzi modelu G502. tento telefon mě zaujal hned několika vlastnostmi, ať už se jedná o jeho vzhled, rychlý vstup na trh, nebo dobrou výbavu spojenou s výhodnou pořizovací cenou. Jak se vám tento telefon líbí? Mě si rozhodně získal, dokladem čehož je fakt, že jsem si jeden kus zakoupil a užívám jej k plné spokojenosti. Brzy se tedy můžete těšit i na recenzi zde na SEManii. Telefon je dobře vybaven, jako hlavní nedostatek se mi zatím jeví absence AF, takže telefon nepořizuje zrovna kvalitní snímky, dokonce jsou často horší, než u předchozích modelů s tímto fotoaparátem. Ale nový FW třeba časem vše zlepší.
uložena
Mouse2
Uživatel
***
Příspěvků: 51



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 05. Červenec 2008, 10:06 »

Ja SE G502 pouzivma asi 14-dni a take jsem moc spokojeny.
Mel jsem stejn yproblem jako vy,ktery popisujete v diskuzi pod recenzi na MM,tedy ze pri nabijeni telefonu v zapnutem stavu se po skonceni sam vypnul a nesel zapnout....pomohlo vyjm/vlozeni baterie.Zajimave je ze tento problem po nekolika dnech pouzivani/naformatovani baterie v mem prioade najednou zmizel.

V tuhle chvili telefon slape jak ma,nerestartuje se,pametovou kartu 4GB mam zaplnenou asi z poloviny a nijak jej to nezpomalilo /rychlost G502 je jinak O.K)

Jedine co stale nevim,je zda funguje prenos dat a SEUS s kabelem DCU-60....v te diskuzi jste psal ze se vam to nepovedlo a je potreba DCU-65 (vyrobce to i na strance SEUS pise).Problem je v tom ze netusim kde jej sehnat a hlavne jak sew lisi ze jej telefon bezpodminecne k updatu FW potrebuje.

Pro ostatni,pokud si nevite rady jak vlozit obrazek alba do prehravane MP3,pouzijte tento navod,funguje to ke vsi spokojenosti: http://www.walkmanphones.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=199

Firmware bych si rad updatoval (Vysla uz nova verze pro CZ??),protoze v telefonu je prvni verze a ma par "musek".
Napriklad mam nastavenoi na klavese 1 ktera se pouziva pro vstup do hlasove schranky,kod *104*+ pro zjisteni stavu kreditu na O2-Karte,problem je v tom ze po trech dnech nastaveni zmizi a ja jej mmusim zadavat znova.
Co se tyka fotoaparatu fotky jsou pomerne solidni a telefony SE narozdil od ostatnich porizuji slusne snimky i u optik bez AF.

Pokud ma nekdo zajem,vrele doporucuji toto tematko: http://uloz.to/549587/Dolphin1.rar
« Poslední úprava: 05. Červenec 2008, 10:13 od Mouse2 » uložena

SE G502 + 4GB MS micro,BT-HF SonyEricsson HBH-608
Joza
Anonym
« Odpověď #2 v: 05. Červenec 2008, 12:12 »

Jakou verzi FW máte? Jinak dnes si asi půjčím DCU-65 abych zjistil, zda to pomůže pro SEUS. Kabel jsem dostal když jsem si kdysi kupoval použitou M600i, jinak nevím, ke kterým telefonům se dodává...
uložena
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 05. Červenec 2008, 12:58 »

Ja pouzivam SE G502 take a s vyse jmenovanym souhlasim....pres DCU-60 SEUS opravdu nechodi.
Mam prvni verzi FW a nejake ty mouchy se take najdou...verze je: 1203-8254 R1FA031 080512
Dejte prosim vedet zda je jiz novejsi FW...pres OTA to nic nenajde abych neshanel DCU-65 zbytecne...
uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 05. Červenec 2008, 23:18 »

ODPOVIM NA OTAZKU kterou autor pri zalozeni tohoto tematu polozil,tedy: Klady a zápory Sony Eicssonu G502

KLADY

+ Cena Na takto vybaveny telefon je 4.4k velmi prijemna

+ Vzhled Po delsi dobe SE ktery vypada decentne a hodi se do ruky jak manazera tak bezneho "smrtelnika" Grin

+ Funkcni Vybava V tehle cenove tride je prijemny QVGA TFT,GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA BT 2.0 a podpora pam. karet az do     
       teoretickych 32GB coz je "strop" platformy A200

+ Klavesnice a dilenske zpracovani Jak klavesnice tak konstrukce je na jednicku s hvezickou,dobre se na ni pise a i D-Pad 
       (Ovladaci a kontektove klavesy) vzhledem ke zvlastnosti konstrukce necini zadsny problem.S tim souvisi chovani mobilu pri
       ovladani ci psani SMS....kryt baterie drzi na svem miste jak pribyty a ani jinde se neozyvaji "pazvuky" skripajiciho plastu

+ Kvalita a hlasitost vyzvaneni Oboji je bezproblemove,max. hlasitost je vic nez dostatecna,mobil nepreslechnete a repro nechrci

+ Vydrz baterie S rozuimnym vyuzivanim vsech funkci se dostanete v pohode na 4-dny

+ Sklicko displeje Ochrannou folii jsem samozrejme sundal,nicmene ani po temer mesici to telefon vlastnim,nepozoruji zadne
        "vlasove" skrabance kterymi SE pomerne casto trpi...plexi je trochu tvrdsi nez treba u SE W810i apod.
        Navic je prijemne ze se pod nim neusazuje prach....nokia 6300 by si mohla vzit priklad

ZAPORY

- Trochu tissi sluchatko   I pri nastaveni max. hlasitost je nekdy na ulici problem ...pricitam to ale tomu ze se musite telefon
       prilozit presne k tem trem vyvrtanym dirkam v plexiskle,pak se to zlepsi.Zase je ale zvuk dostatecne cisty/kvalitni a nepostrada
       basovou slozku,treba je to take jeden z duvodu tichosti....vysky by byly preci jen slyset lepe.

- Nedoladeny Firmware V prvni verzi ma par bugu,treba ze pri nabijen ipri zapnutem telefon upres noc,se vam po jeho skonceni
       vypne takovym zpusobem,ze pomuze jen vyndani/vlozeni baterie,po nekolika nabijecich cyklech to ale prestane.
       S timhle take tak trochu souvisi to,ze pokud mate telefon v aktivnim spojeni s SE PC Suite a vypnete BT zobrazi se pozadavek
       na potvrzeni aktivniho spojeni....kdyz jej potvrdite spojeni se stale ukoncuje a pomuze az vyjmuti/vlozeni baterie.
       Je to zvlastni....uz to take prestalo stejne jako BUG s nabijenim......prijde mi to jaky by se FW "ucil".

- Absence LED mi celkem vadi...ne ze bych nejak vasnive fotografoval ale na posiceni by se hodila,ozelel bych treba HSDPA
       a kisto nej dal do telefonu poradnou LEDku.

- Kabel Na aktualizaci FW pres SEUS je potreba specialni datovy kabel DCU-65 ktery neni nikde k sehnani...ani na srance vyrobce
« Poslední úprava: 05. Červenec 2008, 23:20 od Martin SE » uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #5 v: 06. Červenec 2008, 09:44 »

DCU-65 je normalni kabel z baleni jen je na nem napsano DCU-65.
uložena
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 06. Červenec 2008, 10:49 »

DCU-65 je normalni kabel z baleni jen je na nem napsano DCU-65.
Aha.....taky mi to bylo divny,takze s nim SEUS chodi? Autor recenze a zakladatel tohoto teatu psal ze se mu to nepodarilo,tak nevim abych jej nekupoval zbatecne Huh
Nevite zda je na SEUS jiz dostupna aktualizace "pro nas" tedy CentralEurope?
uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
Joza
Anonym
« Odpověď #7 v: 09. Červenec 2008, 22:23 »

Filipe teorie je jedna věc, rpaxe druhá. Ted tady mám DCU-60 i DCU-65. U Prvního jmenované se často nedostanu dál než k tomu, abych držel klávesu 5. Párkrát už mi Pc řekl, at ji pustím, poté ale nedokázal identifikovat telefon. S DCU-65 bez problémů na první pokus vše OK. Takže něco málo na DCU-65 asi bude. Samozřejmě, že na jiných Pc to může být trochu jiné, ale u mě to funguje takto.
uložena
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 11. Červenec 2008, 20:26 »

No nevim...ja si od znameho pujcil datovy kabel co dostal spolecne s V640i (Vodafone).
Jaky je to typ netusim ale SEUS telefon normalne identifikuje.
Nainstaloval jsem SEUS vypnul telefon vyndal/zandal baterii a podle pokynu drzel klavesu "5"...program G502 rozpoznal a zacal hledat aktualizace,bohuzel to skoncilo hlaskou Aktualizace neni dostupna Software je aktualni takze jeste nic nevyslo...
uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 13. Červenec 2008, 21:00 »

Prosím poradte.Udelal jsem master reste v menu nastaveni/Obnov. nastaveni/Obnovit vse.
Veskere soubory jsem si zalohoval a po MR je vratil na stejne misto,nicmene v menu Zabava/Prohlidka telefonu je radek stalwe zasedly a pise ze "Prohlidka byla z telefonu odstranena...video je v pameti telefonu ve spravne slozce a i nazev Demo tour je stejny....udelal jsem i Soft Reset (Obnovit nastaveni) ale stale nic......majitelum A100 tohle pry pomohlo me ne,nekde jsem cetzl ze to lze vratit jen FF telefonu je to pravda?
uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
FilipLudvik
Anonym
« Odpověď #10 v: 13. Červenec 2008, 22:18 »

je to pravda
uložena
oookoook
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: G502
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 16. Červenec 2008, 15:36 »

Jeste ke kabelum - sehnal jsem DCU-65 na www.okmobil.cz, ale maji ho i jinde, doporucuju zkusit najit pres http://www.zbozi.cz a podobne sluzby. Jeden rozdil mezi DCU-60 a DCU-65 je zda se v poctu pinu na konektoru, DCU-65 ma pouze 4 a pokud vim DCU-60 ma vsechny.

Chtel jsem se zeptat na dosahovane rychlosti pri pripojeni k pocitaci (a prenosu mp3). V Mass Storage modu (Velkokapacitni prenos) dosahuju s DCU-65 rychlosti kolem 600 KB/s, u MTP rezimu (prenos medii) to bude podobne, i kdyz zrejme o trochu nizsi, hrube propocty mne vysly na neco kolem 400 - 500 KB/s. To neni zrovna rychlost, v ctecce pametovek dosahuju asi 2 MB/s, a i tak zadna slava. Jak rychly je tento telefon s DCU-60?
uložena
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 16. Červenec 2008, 20:53 »

je to pravda
Tak diky.Kazdopadne si vim diky vasemu sesterskemu webu rady.SonyEricsson totiz zacal na SEUS nabizet i FullFlash aby majitele kterym SEUS nepomohl nemuseli "litat" do servisu...parada!!

Bleskova je zde:
http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/sc-4-a-1119693/default.aspx

Ted jsem to zkusil a ac jeste aktualizace neni FF udelat mohu....snad se nic nestane a tel to ozivi do stavu po koupi zarucene.
uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
Martin SE
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 76



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 16. Červenec 2008, 21:38 »

FullFlah PROVEDEN---O.K

Takze jsem udelal FF telefonu trvalo to o chvilku dele nez normalni aktualizace SEUS a vse naprosto bez problemu=bezpecne.
Prehraje se opravdu natvrdo cela pamet telefonu a ne jen doplnovani aktualizovanych "veci" co nabizel drivejsi SEUS ci stale Nokia NSU.

Jen jsem zveday jak se SEUS bude chovat az nejaka aktualizace FW pro G502 bude...totiz jestli to nabidne vice moznosti,doplnit/aktualizovat stavajici a nebo prepsat kompletne celou pamet jako jsem to prave udelal ja,tohle je myslim lepsi.

Zkuste to nekdo s telefonem (K750,K800 a dalsi) pro ktere jsou aktualizace jestli tohle SEUS skutecne nabizi.

Od SE je tohle myslim dobry krok....drive jste v pripade úproblemu museli do servisu aby to prehrali FF na BOXu...takhle to zvladnete doma.
Tusim ze Nokia s NSU tohle zatim take nenabizi (FF cele pameti pristroje) na to je PHOENIX a patricny FW stazeny z NETu co maj ijen servisy a stale se aktualizuje zpusobem jako u SEUSu drive.
uložena

SE G502 ChampagneBlack + 4GB MS micro
VaRo
Anonym
« Odpověď #14 v: 16. Červenec 2008, 21:55 »

Martin SE

- neobjevil jsi Ameriku. Tato informace je tu déle, než na mobilmanii ( viz: http://forum.semania.cz/index.php?topic=17554.30 )
- edituj své příspěvky a nepřidávej další a další pod sebe... dík  Mrknutí
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 5  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řady G, K, T, Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Klady a zápory Sony Eicssonu G502
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.01 sekund, 17 dotazů.