SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 14:18

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Tak sbohem UIQ3
Strana: [1] 2 3 4  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Tak sbohem UIQ3  (Zobrazeno 17878 x)
jmaselnik
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: HTC touch HD
Příspěvků: 80


Zobrazit profil WWW
« v: 28. Listopad 2007, 13:43 »

Po zhruba dvouměsíčním používání SE P1i jsem se tímto přístrojem rozloučil a včera večer ho předal kolegovi Kaprovi73.
Upřímně řečeno nechápu, proč jsem podlehl místnímu nadšení a vůbec od windows mobile odcházel.
Pominu-li návyky, kterých se člověk s rostoucím věkem zbavuje pomalu, snažil jsem se k P1i chovat objektivně a byl rozhodnut, že se strojem vydržím nejdéle, jak to půjde.
Takže jsem toleroval:
- poměrně malý displej
- absenci funkčních kláves na čelním panelu (tyto dva body jsem znal předem)
- absence programovatelných kláves
- nutnost přenastavit podsvícení před sledováním videa (DivX player)
- chudičkou nabídku aplikací s pakárnou kolem podepisování utilitek
- absenci nativní podpory landscape módu (zejména v iSilu a tomtom mne to vytáčelo dost)
- pomalost systému při pár spuštěných aplikacích
- chybějící možnosti nastavení řady systémových parametrů
- ploška telefonu na PC v programu, který neumožňuje z PC zadávat čísla
- tzv. datovým a dobíjecím kabelem DCU-60 není možno dobíjet z USB autoadaptéru (vůbec je pakárna zařízení bez miniusb)
- přes nativní podporu PC suitu synchronisaci s Lotus Notes se špatně synchronizují schůzky!!!!
......
ale pořád jsem si říkal, je to dobrej stroj a i když má vady, je aspoň hezky udělaný, relativně malý a lehký.
Ve čtvrtek se ovšem staly 2 věci: jednak jsem vyrazil na delší cestu po delší době autem s parrotem 3000 a druhak jsem ten ted dostal do ruky opět HTC kaiser (TyTN II).
Proč mne nazvedla ta cesta? Z prostých důvodů: v mém držáku není možné ovládat jog ani klávesu back, protože jsou skryty pod boky držáku a v kombinaci s vychytávkou, kdy nejde vyzvedávat hovory na parrotu stiskem zeleného tlačítka v den, kdy zvoní jeden telefon za druhým, přičemž při ručním zvednutím telefonu se zvuk nepřepojí do HF, dokonce se ani neodehraje dialog podobný tomu při vytáčení čísla a malý displej bez navigačních kláves pod ním prakticky neumožňuje kloudné odvládání prstem, mě to stálo opravdu značné nervy.
Navíc po příjezdu jsem měl možnosti vzít do ruky zmiňovaného kaisera a bylo okamžitě rozhodnuto.
P1i je sice velice hezké zařízení, ale v mých očích je kaiser super povedený.
Po 4 dnech intenzívního používání musím konstatovat jediné, v komunikátorech SE definitivně ujel vlak. Jednoruční ovládání je dneska ve WM někde zcela jinde (zejména tedy u zařízení HTC s TouchFlo) o SW podpoře a zejména freewaru darmo mluvit, stabilita už dávno není doménou pouze symbianových zařízení.
Zkrátka pokud se něco zásadního nezmění, nevidím v SE smartphonech perspektivu
uložena
Pipa
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: iPAQ614c
Příspěvků: 502



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 28. Listopad 2007, 15:26 »

No hezký. Mrknutí

Je fakt, že spousta věcí mi přijde i oproti P910i nedotažená - uživatelsky.
Ideálem by byla P910i s wifi a mass storage.

Ale jsem (zatím) ericssoňák.
uložena

MTX770,MD520,N6110,N7110,N6310+IPAQ3630,P800,P910i+MPX220,P1i,iPAQ614c
mars
Anonym
« Odpověď #2 v: 28. Listopad 2007, 19:48 »

2jmaselnik: to, že ti UIQ nevyhovuje zdaleka neznamená, že SE ujel vlak. Podobně dlouhý soupis dokážu udělat ve prospěch P1 proti WM, ale nemá to smysl protože tvoje argumentace mi připomíná zarytého příznivce LCD televizí, který tvrdí, že plazmám ujel vlak a jsou ve všem horší, což je taky nesmysl.  Cheesy Cheesy

uložena
MIKE-BIKER
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: iPhone 5 64GB White
Příspěvků: 1031



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 28. Listopad 2007, 20:19 »

Je dobře, že každému vyhovuje něco jiného, jinak bychom měli všichni stejný mobil.  Grin. Mě P1i vyhovuje - je to kompromis mezi velikostí a možnostmi. Pokud budu chtít špici, tak je to Nokia N90.  Mrknutí
uložena

K750i - Silver and Red. M600i white + P1i - R9K009 2x.
W800i =>  P1i => Xperia X1 => HTC HD2 => HTC Desire HD=> DELL Streak RED  =>iPhone 3GS 32GB Black => iPhone 4 32GB Black => iPhone 4S 64GB Black => iPhone 5 64GB White
Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!!!
peterss
Anonym
« Odpověď #4 v: 28. Listopad 2007, 20:59 »

no, nevim, nevim, jak je to s tim vlakem. ale je taky pravda, ze po dlouheeeeeeeeeeem cekani na dalsi smart (po P910) od SE, sem nakonec vzal od HTC P3300. a to sem sa na dalsi smart dost tesil, a Pcko sem drzel neco pres dva roky.
a muj nazor ? myslim, ze SE mel pokracovat v tradici (P800, P900, P910) a ne experimentovat na uzivatelich.  Mrknutí
Autor: MarS
 Podobně dlouhý soupis dokážu udělat ve prospěch P1 proti WM
no, Martine, tak to bych si rad precetl  Smajlík
« Poslední úprava: 28. Listopad 2007, 21:20 od peterss » uložena
B17S.
Anonym
« Odpověď #5 v: 28. Listopad 2007, 21:33 »

Hmmm prostě to bylo  nevyhnutelní.
Jo kde jsou ty doby když stará eskadra péček se smála a opovrhovala Windows Mobile za jednoruční ovládaní. 
Jinak tokové příspěvky bych tady ani nezakládal. Jeto úplně zbytečné protože toto fórum je z velké části pro příznivče SE a jejích postoj je už předem znám. Radši bych to šoupnul na nějaký nezaujatý fórum kde by měla diskuze nějaký smysl protože jinak se dozvíš že píšeš nesmysly.
uložena
peterss
Anonym
« Odpověď #6 v: 28. Listopad 2007, 21:40 »

2 B17S. ale, ale. pokud si pamatam, tak od tveho prechodu od UIQ na WM, jsi si tady zrusil registraci a tvrdil jsi, ze uz tu nabudes srovnavat UIQ a WM. je pravda, ze to dlouho nevydrzelo, ale tve anonymni prispevky byli pak jen plne kritiky UIQ a vychvalovani WM. to se pak nediv nekterym reakcim, ktere byli v tvem pripade aj ostrejsi. pokud vim, tak se tady o chybach a vyhodach da solidne diskutovat  Mrknutí
uložena
miramax
Anonym
« Odpověď #7 v: 28. Listopad 2007, 21:42 »

2 B17S: No na Tebe a ty Tvoje nezaujaté příspěvky jsme tady teda cekali  Grin
« Poslední úprava: 28. Listopad 2007, 21:45 od miramax » uložena
B17S.
Anonym
« Odpověď #8 v: 28. Listopad 2007, 21:58 »

Přesně o tomhle píšu.  Smajlík
Jinak jsem dost zvědavý na tu diskuzi.
uložena
peterss
Anonym
« Odpověď #9 v: 28. Listopad 2007, 22:07 »

2 B17S. : uvazoval jsi uz nekdy, proc prave tve prispevky vyvolavaji taketo reakce ? asi ne, tak trochu, aspon malicko pouvazuj. ju ?
uložena
OldřichMládek
Anonym
« Odpověď #10 v: 28. Listopad 2007, 22:08 »

Já jsem rád že se tu Ječmínek rozepsal. Každý máme jiné potřeby a vyhovuje nám něco jiného. Já jsem s P1i maximálně spokojen a nedám na ni dopustit ikdyž má samozřejmě své mušky. Ideál neexistuje. :-)
uložena
Pipa
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: iPAQ614c
Příspěvků: 502



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 28. Listopad 2007, 23:01 »

Spokojen taky jsem (za ty prachy, aby taky ne).
Ale dost mě s..e spousta drobných věcí který třeba na P910i byly na v rámci aplikace přímo na display a v P1 jsou zakopaný v desátý podsložce nějakýho stupidního menu.

např. přepínání složek ve zprávách, přepínání v kalendáři atd. atd., zkrátka to co v P910 fungovalo na jedničku, tady najednou neni

a to co Martin (Ječmínek) psal je v zásadě pravda a není zač se čílit, samozřejmě srovnávat špičkový zařízení s woknama lze pouze s podobně vybaveným zařízením na symbianu, ale takový v podstatě neexistuje - takže.....
uložena

MTX770,MD520,N6110,N7110,N6310+IPAQ3630,P800,P910i+MPX220,P1i,iPAQ614c
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #12 v: 29. Listopad 2007, 06:54 »

Já se taky přidám, s P1i jsem maximálně spokojen, ale Martinovi H. jeho kritiku neberu. Je logické, že každý od daného zařízení očekáváme něco jiného, mě chybičky UIQ3 nepřevažují ty klady, které od telefonu získávám. Je zbytečné se tu handrkovat co je na WM lepší než na UIQ3 či naopak. Prostě každý máme jiné auto, jinou manželku Mrknutí či přítelkyni, každý máme jiný zubní kartáček a jiné tričko, takže vlastně o nic nejde Roll Eyes....hodně štěstí s Winodws Mobile Martine....
uložena
miramax
Anonym
« Odpověď #13 v: 29. Listopad 2007, 07:00 »

Přesně o tomhle píšu. Smajlík
Jinak jsem dost zvědavý na tu diskuzi.

Presne o tomhle teda nepises ...... a uz jsme u toho. Zkus se trochu taky zamyslet jak uz Ti psal peterss o trochu vyse. Nikdo z SEM nechodi prudit na ce4you, se-tunning a tak podobne, tak proc .............. ? Nereaguj na me uz prosim.

P.S.

Promin Martine za tento zasah do Tve diskuze.

uložena
jmaselnik
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: HTC touch HD
Příspěvků: 80


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 29. Listopad 2007, 09:15 »

2jmaselnik: to, že ti UIQ nevyhovuje zdaleka neznamená, že SE ujel vlak. Podobně dlouhý soupis dokážu udělat ve prospěch P1 proti WM,
Myslím, že s mou zarytou argumentací se docela mýlíš. Já jsem se skutečně snažil s p1i sžít, moje obnovená registrace zde hovoří, myslím, za vše. Jsem na ten Tvůj stejně dlouhý seznam výhod oproti wm opravdu zvědav, protože dost prkotin, které mne štvaly, jsem ani nevyjmenoval.
A fakt, že ani jeden můj bod nikdo nerozporuje, je rovněž dosti výmluvný.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 4  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Tak sbohem UIQ3
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.