SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
08. Prosinec 2022, 09:40

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142431 příspěvků v 9976 tématech od 23751 uživatelů
Nejnovější uživatel: Rohit112k
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Strana: [1]
1  Google Android / Hry a aplikace / Re: geocaching v: 12. Listopad 2011, 22:02
Na geocaching doporučuji C:geo. Je to skvělá aplikace. Výborná věc je, že informace o cachi si lze předem uložit do telefonu. Protože i již stažené mapy jsou nějakou dobu uloženy v telefonu a nenačítají se znovu, lze tuto aplikaci nouzově používat i offline.
Také trekbuddy by na geocaching stačil, ale není to úplně ono. Na svém starém "hloupém" telefonu (SE Elm) jsem ho celkem dlouho (a spokojeně) používal. Bohužel ovládání nebylo nikdy úplně intuitivní a na telefonech s dotykovým displejem je vyloženě zmatené.
2  Platforma A200 / Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari / Re: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá) v: 23. Červen 2010, 18:55
Za YouTube bude asi spíše technické omezení, protože přes WiFi to většinou nejede.

Myslím, že to nebude technické omezení, vzhledem k tomu, že YouTube sleduji bez problému přes WiFi na notebooku :-) Podle mě se jednalo jen o špatné uvažování lidí, kteří tu aplikaci psali. Zřejmě chtěli uživatele ušetřit čekání a stahovat video přes 3G. Bohužel jim nedošlo, že v některých státech pokrytí 3G je chabé a že se použije EDGE v lepším případě a GPRS v tom horším. Ceník českých operátorů také autoři určitě neviděli. Jinak by je taková pitomost jistě ani nenapadla. Doufejme, že si bude stěžovat dostatečný počet lidí a že se tak třeba situace s novým firmware zlepší.
3  Platforma A200 / Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari / Re: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá) v: 22. Červen 2010, 21:32
Zdravím, uvažuju o ELMu, moje k550 už má něco za sebou a nejsem zrovna synáček bohatých rodičů .. jaká je kvalita fotek (barevnost/ostrost)? rozlišení videa? citlivost wifi? celková rychlost telefonu? prý je nějaký problém s přehráváním videí z Youtube v kombnaci s wifinkou..klady povětšinou vím, spíš jaké jsou neduhy?

Fotky jsou pěkné, video je v rozlišení VGA a celkem ujde (rozhodně je to pokrok oproti tomu, na co jsme u Sony Ericssonu zvyklí). Citlivost WiFi je podle recenzí nízká. Podle mých zkušeností tomu tak ale vůbec není. Připojil jsem se například na veřejnou WiFi sít v restauraci z venku z protější strany silnice. To považuji za velký úspěch. S citlivostí WiFi prostě nemám problém. Docela ale zlobí ukazatel síly signálu WiFi, možná to bylo důvodem té negativní recenze. S videi z YouTube je velký problém! Hledat videa je možné i přes WiFi, jakmile ale dojde k přehrávání, telefon se začne připojovat k EDGE/3G. Pokud to je zakázané, tak nepřehraje nic  Angry Prostě nechápu, někdo asi nepřemýšlel. Jinak jsem s telefonem spokojený, rychlost je slušná, klávesnice je naprosto dokonalá. Jediným větším neduhem je GPS, která je mnohem horší, než v předchozích modelech.
4  Platforma A200 / Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari / Re: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá) v: 21. Březen 2010, 19:54
Ještě by mě to zajímalo, jestli se opravdu všechny textové zprávy odesílají jako SMS. V emulátoru se tyto zprávy totiž objevují jako MMSky. Doufám, že je to jen chyba emulátoru. Ale i tak, mohli by jste to prověřit? Především pokud např. přidám do zprávy smajlíka. Kdyby se odeslala jako MMS, tak by to byla hodně špatná zpráva.
5  Platforma A200 / Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari / Re: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá) v: 18. Březen 2010, 17:44
Jéé konečně :-) Mám C702 a uvažuji o nástupci.

Chtěl bych se zeptat na kvalitu zpracování. Především barvu. U C702 byla příšerná! Chápu, že to je těžké za tak krátký čas posoudit, ale aspoň by se hodil odhad.

Dále mě zajímá GPS. Jak je to s její kvalitou a rychlostí. U C702 je jakžtakž dostačující, ale stále jsou místa, kde se hledání satelitů nezdaří (i s posledním firmware).

Jak se spouští foťák? Elm nemá aktivní krytku foťáku  Cry Takže znamená to odemknout klávesnici, dlouze podržet boční tlačítko a pak další vteřiny čekat, než se aplikace foťáku spustí? Nebo to jde i se zamknutou klávesnicí? Jaká je kvalita fotografií?

Nejvíce mě zajímá software. Novinky, ale hlavně i změny k horšímu. Abych věděl, na co se mám připravit. Zatím jsem slyšel, že chybí paměť na kódy a jsou zpřeházené klávesy pro psaní SMS. Z novinek bych uvítal detailní prozkoušení "widgetů" na hlavní obrazovce.

Poslední dotaz - jak je to s výdrží baterie. Předpokládám, že by mohla být ještě lepší než u C702 (trochu větší baterie a snad vyladěnější software).

Předem díky za odpovědi na dotazy.
6  Platforma A200 / C702 / Re: Firmware C702 v: 18. Leden 2010, 21:49
Tak u nového firmware si pohráli i s GPS Smajlík
Předtím GPSka při připojování hledala a hledala a až našla tak šest satelitů, tak se připojila. Teď se telefon připojí už při 3-4 satelitech, ale další pro zpřesnění ještě vyhledává! V rychlosti se to neodrazí nějak dramaticky, ale je to rozhodně změna k lepšímu.

U minulého firmware byla také chyba, že někdy při druhém připojení to bylo hned, jindy se objevilo několik satelitů v jedné přímce, ty se otáčely kolem středu a nebylo možné se připojit (jediným řešením byl restart, asi bug?). Toto se mi s novým firmwarem zatím nestalo.

T9 není ideální, ale zatím jsem ho aspoň nemusel učit naprosto základní slova, jako u minulé verze. Možná časem.

Takže zatím ode mně jen samá chvála na adresu Sony Ericssonu.
7  Platforma A200 / C702 / Re: Firmware C702 v: 15. Leden 2010, 22:41
Díky za radu s tím podložením krytu. Tím by to opravdu mohlo být. Určitě to vyzkouším.

Jinak před chvílí jsem nahrál nový firmware. Dojmy jsou zatím velice pozitivní. Média se zrychlila opravdu hodně a menu fotoaparátu také prodělalo nějaké ty optimalizace, co se rychlosti týká. Jsem zvědavý, jestli něco vyladili i u GPS. Vyzkouším a pak napíšu.

Představení telefonů Elm a Hazel jsem nepřehlédl. Parametry jsou dobré, ale ten vzhled... Jejich tvar mi přijde opravdu dost výstřední. Navíc žádná aktivní krytka fotoaparátu, ale to je dnešní móda :-( Ještě uvidím, jakou nasadí cenu a jaké budou mít recenze.
8  Platforma A200 / C702 / Re: Firmware C702 v: 10. Leden 2010, 10:39
Právě, v servisu mi jen přehrají novější soft (to můžu udělat i doma) a smažou data. Šance, že by se jim vypnul, když ho zrovna budou držet v ruce, je dost malá.

Ale když už je ta dvouletá záruka, tak si nechám aspoň něco udělat s tím odlupujícím se lakem. Jak se objeví nějaký lepší phone, tak bych C702 prodal, tak ať aspoň trochu stoupne na ceně :-) Ale myslím, že se mnou zůstane ještě hodně dlouho, protože ty telefony, co se teď vyrábí - hrůza. Samé dotykové placky, které kvůli nepotřebně velkému displeji vysajou baterku i za den a kvůli absenci klávesnice bych už na nich nemohl psát skoro poslepu.
9  Platforma A200 / C702 / Re: Firmware C702 v: 09. Leden 2010, 21:07
Nemyslím si, že by byl z druhé ruky. Kupoval jsem ho na Cybexu, tak snad ne. Navíc jsem předtím měl K750i a tam byl slovník taky úplně v pohodě.

To vypínání probíhá tak, že chvíli telefon používám, pak ho dám do kapsy a třeba po hodině ho vytáhnu a nic. Displej je vypnutý, klávesy nic nedělají, jen po stisknutí zapínacího tlačítka se telefon zapne a běží, jako by se nic nedělo. Asi to nevyreklamuju, protože je to dost nepravidelné. Půl roku třeba běží v pohodě, pak se vypíná i 5x během dne. Dost často mám zapnutou GPS (ale bez dalších aplikací). Tak si myslím, že GPS žere víc energie, než je schopna baterka dodat a telefon se občas vypne.

Ale stejně ho hodlám reklamovat. Těsně, než uplyne dvouletá zárkua  Mrknutí Už kvůli odlupující se barvě. Jinak je to skvělý telefon, škoda těch chyb a toho zpracování.
10  Platforma A200 / C702 / Re: Firmware C702 v: 09. Leden 2010, 14:16
Ahoj.
Upravuje ten nový firmware i GPS? Hlavně spolehlivost při hledání satelitů. U současné verze firmware se občas stane, že je telefon vůbec nenajde, pomůže jen reset.

Také se mi telefon začal zase sám vypínat. I když s ním nic nedělám. Řeší to ta nová verze?

A poslední dotaz, jak je to se slovníkem T9? Když jsem telefon koupil, tak uměl prakticky všechna možná i nemožná slova. Skoro nic jsem nemusel přidávat. Časem jsem provedl uprage na novější verzi firmware a zdálo se mi, že používá jiný mnohem méně kvalitní slovník. Každou chvíli musím přidávat i úplně základní slova. Obsahuje ta poslední verze firmware lepší slovník, nebo nechali vše při starém?

Předem díky za odpověď.
11  Platforma A200 / C702 / Re: Záložní zdroj energie pro C702 v: 06. Srpen 2009, 22:37
Tak přidávám mini recenzi (nebo spíše pár postřehů z používání) Power Monkey.
Samotný akumulátor má kapacitu 2200 mAh. Takže by měl teoreticky nabýt C702 dvakrát a ještě by měla zbýt rezerva. Telefon se mi podařilo ale nabít jen jednou plně a podruhé na 50%. To může být tím, že při nabíjení část energie přijde prostě nazmar. Další možné vysvětlení je, že baterie je prostě nová a je třeba počkat, až se usadí. Při testování jsem nabíjel vždy z 0 % na 100 %. Tedy ze stavu, kdy se telefon vypnul a nešel zapnout do stavu, kdy hlásí 100% nabito. Možná to byla chyba. Většina majitelů telefonu této značky jistě ví, že nabít tak na 97 % není problém a pak se každé procento navíc dobývá velice těžce.
Akumulátor působí solidním dojmem. Je pogumovaný, takže vypadá, že něco vydrží. Zdířka pro připojení nabíječky nepůsobila moc stabilně, konektor se v ní trochu viklal, ale funguje bez problému. Moc se mi nelíbí velikost nabíječky. Součástí balení jsou redukce pro různé typy zásuvek v různých zemích. Právě kvůli připojené redukci je nabíječka větší než originální nabíječka k C702.
Takže závěrem jsem spokojený. Kdybych věděl o Xpal IVY ještě před koupí, tak bych investoval kvůli větší kapacitě raději do něj. Nevěděl jsem, ale ani tak to není žádná tragédie. Power Monkey je dobré zařízení a jako záložní zdroj mi slouží dobře. Naopak do CPP-100 bych asi nešel. Kvůli ceně a kapacitě, je to za hodně peněz málo muziky. Jedinou výhodu vidím v tom, že má zabudovanou svítilnu (kterou bych teda uvítal kdyby byla i u Power Monkey), která se vždycky může hodit. Zvláště lidem s nějakým novějším telefonem u kterého SE zablokoval funkci světlo.
12  Platforma A200 / C702 / Re: Záložní zdroj energie pro C702 v: 22. Červenec 2009, 15:00
U CPP-100 jsem sice přesnou kapacitu nenašel, ale někde na stránkách SE bylo napsáno, že úplně vybitý telefon nabije na 66%. A to mi přijde za ty prachy dost málo. Koupil jsem si PowerMonkey a zatím jsem spokojený. Cena je sice vyšší, ale působí odolnějším dojmem a taky kapacita 2200 mAh je už o něčem jiném, než jen nouzovém dobití.
13  Platforma A200 / C702 / Re: Záložní zdroj energie pro C702 v: 13. Červenec 2009, 19:02
Teď jsem se díval ještě na záložní zdroje PowerMonkey classic a PowerMonkey explorer a vypadají oba zajímavě. Asi bych šel spíše do té verze bez solárních panelů. Mám strach, že jejich účinnost nebude moc valná. Cena je srovnatelná s CPP-100, ale kapacita by měla být mnohonásobně vyšší :-)
Máte někdo tento zdroj? Pokud ano, podělte se prosím o své zkušenosti. Ale našel jsem pár recenzí a byly vesměs kladné.
14  Platforma A200 / C702 / Re: Záložní zdroj energie pro C702 v: 12. Červenec 2009, 11:48
Tento odkaz mám i v příspěvku, který jsem napsal! Takže jsem hledal jsem a našel jsem. Bohužel, jak už jsem psal, tam se CPP-100 sice řešilo, ale nic se nevyřešilo. Navíc se tam jedná pouze a jenom o CPP-100 a můj dotaz byl obecnější. Zajímá mě jakékoliv řešení tohoto problému, tedy ne jen CPP-100 a ne nutně jen přímo od Sony Ericssonu.
15  Platforma A200 / C702 / Záložní zdroj energie pro C702 v: 12. Červenec 2009, 10:10
Ahoj,
Jaký používáte záložní zdroj energie pro C702? Nedávno jsem byl zkoušet geocaching a výdrž telefonu se zapnutou GPS mě dost zklamala - zhruba 5 hodin. Baterie se mi vybila asi 2 minuty po nalezení kešky. Z lesa jsem naštěstí trefil sám :-)

Proto bych si chtěl pořídit nějaký záložní zdroj energie, aby C702 vydržela alespoň dvojnásobek (celodenní výlet). Našel jsem něco o CPP-100, ale nikde na internetu nejsou podrobnější informace. Vždycky je tam jen pár reklamních řádků opsaných od výrobce.
Ani v tomto fóru zde není víc informací http://forum.semania.cz/index.php?topic=21950.0. Má někdo z vás zkušenosti s tuto věcičku? Jak jste s ní spokojeni? Nabíjí se normální nabíječkou k telefonu, nebo jak? Nevíte jakou má kapacitu? Tento naprosto zásadní údaj jsem nikde nenašel. Prý to má mít i LED svítilnu. Jak je silná? Je silná jako ty dvě diody v C702, nebo slabší?

Protože cena CPP-100 není zrovna nízká, tak uvažuji i o koupi nějakého jiného univerzálního zdroje od jiné firmy než SE. Používáte někdo nějaký takový?

Ještě uvažuji, že bych si koupil jen druhou originální baterii a ty střídal. Jenže to není moc šikovné řešení (kdo kdy otevíral zadní kryt C702, ví proč), navíc to cenově nevyjde o moc levněji než CPP-100.

Ještě bych měl dotaz pro ty, co používají externí GPS. Vydrží s ní telefon déle, než s interní? Jde mi o to, jestli zapnuté bluetooth spotřebovává méně něž zapnutá GPS.

Prosím poraďte mi a podělte se o své zkušenosti. Věřím, že stejný problém už spousta lidí musela řešit. Dík.
Pavel
Strana: [1]

© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 18 dotazů.