Fórum SEMania.cz

Platforma A200 => C905 => Téma založeno: Vafle89 07. Březen 2013, 01:29Název: Problém C905 - GPS, Wi-Fi, Bluetooth
Autor: Vafle89 07. Březen 2013, 01:29
Mám problém se svojí C905 kterou jsem nedávno pořídil na aukru přičemž jsem se těšil na všechny ty vychytávky, ale když mi přišla domů a já jí pozkoušel, byl jsem trochu zklamán (v popisu telefonu nebylo psáno o žádných vadách).

1. GPS - funguje nefunguje nechápu to. Když si pustím Google Maps tak mi vždycky ukáže mojí polohu téměř přesně (se 700m přesností jak sám telefon hlásí), ale Wayfinder 7 co tam byl vždy jen nabíhá a pak se zablokuje na hlášce načítám a dál se nedostane ani po dlouhém čekání. Dnes jsem se na internetu dočetl, že tam je třímesíční navigace tak předpokládám, že buď už vypršela nebo je prostě nějaká zaseklá. Tak jsem to zkoušel obejít instalací novějších i starších verzí Wayfinderu ale vždy se ani nenačetl nechápu proč, v paměti telefonu prakticky nic není vše jsem vymazal a stejně jen volných 104 MB, pokud vím, má mít 160 MB paměť. Po tomto neúspěchu jsem tedy hledal dál, našel Amaze, Nav4All, Wisepilot a podobné ale nikdy se mi navigaci nepodařilo rozběhnout až Nav4All vypadal nejnadějněji protože dokonce umožňuje najít interní jednotku GPS (LAPI) a když se zvolí v nastavení programu tak naběhne ikonka satelitu jako v Google Maps, dalo by se tedy logicky čekat, že by to mělo jít jenže ouha.. Když dám informace GPS jak v hlavním menu služeb určení polohy tak v Nav4All obojí píše něco ve smyslu 'vyhledávám', Nav4All tomu praví 'Bez příjmu' což opravdu dvojnásob nechápu když program našel interní GPS, to přece nedává smysl. Poradí mi tedy někdo jak rozchodit Nav4All nebo Wayfinder? Podle Google Maps je mi jasné, že GPS jednotka rozbitá/nefunkční není, ale proč tedy takhle vyvádí?

2. Wi-Fi - opět funguje nefunguje. Tváří se, že funguje protože jde vypnout nebo zapnout z nastavení, ale nikdy nenajde přístupový bod přestože doma máme Wi-Fi, můj bratr stojí vedle mě a ukazuje mi, jak se na ní na svém dotykovém LG právě připojuje a na stejném místě já nenajdu žádnou síť. Výjimkou je když dám ruční hledání a pak zpět tak se objeví vždy různý počet sítí se stejným signálem ale na žádnou z nich se nedá připojit - opět pro mě zcela nepochopitelné. Ví někdo co s tím nebo tomu mám začít říkat nefunkční Wi-Fi?

3. Bluetooth - nefunguje. V nastavení je možnost Bluetooth jakoby zatuhlá a když jí chci zvolit a jít dál telefon mi řekne 'momentálně není k dispozici' a to nejsem v režimu letadlo ani ničem podobném. Tedy vyložená vada.

Zajímalo by mě ještě jestli s tímhle vším má cenu jít někam do servisu a kolik bych za to zhruba dal.

Díky moc předem za každou odpověď.


Název: Re: Problém C905 - GPS, Wi-Fi, Bluetooth
Autor: Ganimed 06. Duben 2013, 21:31
Co tak přehrát firmware ? Zkoušel jsi ? Je na to program přímo od sony software.sonymobile.com/update_service_setup
Prvně přehrej firmware a pak se uvidí co dál.© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.