Fórum SEMania.cz

Google Android => Návody pro Android 2.3.3 => Téma založeno: Joza 15. Říjen 2011, 12:55Název: Jak na instalaci Cyanogen ROM pro telefony roku 2011
Autor: Joza 15. Říjen 2011, 12:55
Jelikož jsme se před pár dny dočkali oficiálního vydání nové Cyanogen ROM a tato s sebou poprvé přináší podporu pro Sony Ericsson řady XPERIA, dovolím si sepsat tento krátký návod na instalaci ROM. Předem upozorňuji, že v této ROM nemusí vždy vše fungovat stoprocentně. Předem si zazálohujte váš firmware pro případ reklamace (návod zde na fóru) a také si zálohujte svá data, během instalace o ně přijdete. Netvrdím, že je tento postup jediným správným, možností jak na to je více a kroky nemusí být striktně v tomto pořadí, takto to ale fungovalo u mě na dosud všech telefonech (Arc, Neo, Mini a Mini Pro), proto takto předávám dál. Zatím jsem se nerozhodl provádět vlastní upload upravených ROM (bude záležet na zdejším zájmu, jestli budou mít nějaké modifikace smysl...) s výjimkou modelu XPERIA Mini Pro. Tady totiž v první verzi byly nějaké drobné chyby v klávesnici, ty se ale dají celkem rychle vyřešit. Abyste nemuseli instalovat novou ROM a následně ještě něco opravovat, nahrál jsem sem obě opravené verze, jednu QWERTY a druhou QWERTZ. V obou je také opravené podsvícení senzorových tlačítek.

1. zálohujte si svůj firmware dle tohoto návodu (tento krok není nutný, ale doporučuji jej):
http://forum.semania.cz/index.php/topic,28476.0.html

2. odemkněte si bootloader dle následujícího návodu:
http://forum.semania.cz/index.php/topic,28079.0.html

3. stáhněte si samotnou ROM
- XPERIA Mini Pro QWERTY - http://www.multiupload.com/KU1X659QFK
- XPERIA Mini Pro QWERTZ - http://www.multiupload.com/JKJ0RLTGTK
- ostatní telefony XPERIA - http://forum.cyanogenmod.com/forum/429-sony-ericsson/

4. stáhněte si aktuální balíček Google apps
http://cmw.22aaf3.com/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

5. ze souboru, který jste si stáhli v kroku čtyři, vytáhněte soubor boot.img, jedná se o upravený kernel, který je nezbytný pro instalaci i správné fungování nové ROM. Ten soubor boot.img přesuňte do složky fastboot (tam, kde jste odemkyali bootloader v kroku dva)

6. samotnou ROM (zip archiv stažený v kroku čtyři) a balíček Google apps (opět zip soubor) přesuňte na paměťovou kartu svého telefonu

7. vypnutý telefon připojte v režimu fastboot (totožný jako přin odemknutí BL), opět ve složce Fasboot otevřete příkazovou řádku a zadejte:
fastboot flash boot boot.img

8. odpojte telefon a při mačkání tlačítka zpět (Arc a spol), případně hlasitosti dolů (XPERIA Mini a spol) počkejte na start recovery

9. postupně zvolte následující položky - full wipe, wipe cache partition, wipe dalvik cache (nachází se ve složce andvanced)

10. nyní zvolte položku instal custom zip, zvolte staženou ROM na vaší paměťové kartě a potvrďte

11. restartujte telefon

12. znovu vypnětě telefon a opět spusťte Recovery menu, tentokrát přes položku instal custom zip nahrajte Google Apps

13. restartujte telefon, zalogujte se na Market, stáhněte si Gmail, Mapy, youtube atd... (co potřebujete)

To je vše, užívejte si nové ROM ve svém telefonu

O tomto návodu stejně jako o všech vašich zkušenostech s Cyanogen ROM můžete diskutovat zde:
http://forum.semania.cz/index.php/topic,28561.0.html

(http://galerie.semania.cz/galerie/uzivatel/screenshot-1318678761253.png) (http://galerie.semania.cz/galerie/uzivatel/screenshot-318048154507.png)© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.