Fórum SEMania.cz

Google Android => Návody pro Android 2.3.3 => Téma založeno: Joza 06. Srpen 2011, 07:10Název: Jak zamknout odemknutý bootloader (postup pro reklamaci telefonu) - ověřeno
Autor: Joza 06. Srpen 2011, 07:10
Sony Ericsson už dlouhou dobu umožňuje odemknout u svých telefonů bootloader, minimálně na našem fóru ale tuto možnost zatím moc uživatelů nevyužívá. Spousta lidí má pravděpodobně strach ze ztráty záruky. Pokud totiž telefon s odemknutým bootloaderem připojíte k aktualizační službě SEUS, telefon to pozná a přicházíte o záruku. My si ale v dnešním návodu ukážeme, jak lze bootloader opět zamknout. Připojení takto opraveného telefonu k aktualizační službě SEUS je pak bez problémů, nic nepozná dokonce ani servisní software Emma. Úpravám telefonů snad tedy již nic nestojí v cestě. Před každým přehráním firmwaru skrze SEUS případně odesláním telefonu do servisu stačí provést zamknutí bootloaderu a přehrání firmwaru. Pojďme se tedy podívat, jak na to. Před samotným zamknutím doporučuji provést zálohu dat.

1. stáhněte si následující archiv
http://www.multiupload.com/XAUYR18RGX

2. nainstalujte soubor FlashTool_0.2.9.1 (vytvoří se vám několik pod složek a samotný zástupce programu)

3. soubor přesuňte do složky firmware Xperia_Relock_bootloader

4. spusťte X10FlashTool a nahoře vlevo zvolte možnost flash

5. označte oba soubory a potvrďte ok

6. připojte vypnutý telefon při současném držení tlačítka zpět pomocí USB kabelu k Pc

7. vyčkejte na dokončení (je to pár vteřin)

8. hotovo

Nyní můžete s klidem telefon přehrát například skrze SEUS nebo Wotan a při následné reklamaci nelze zjistit, že byl bootloader odemknutý. Pokud budete chtít poté nahrávat nějaké úpravy, musíte odemknutí bootloaderu provést opět znovu.

O tomto tématu můžete diskutovat zde:
http://forum.semania.cz/index.php/topic,28349.0.html

(http://galerie.semania.cz/galerie/uzivatel/boot.png)


Název: Re: Jak zamknout odemknutý bootloader (postup pro reklamaci telefonu) - ověřeno
Autor: Alfred Sarkozi 13. Únor 2012, 15:46
ahoj chci se zeptat nemužu stahnout odkaz http://www.multiupload.com/XAUYR18RGX a cokoliv chxi stahnout z .multiupload.com tak nejde prosim o radu

1. stáhněte si následující archiv
http://www.multiupload.com/XAUYR18RGX

Název: Re: Jak zamknout odemknutý bootloader (postup pro reklamaci telefonu) - ověřeno
Autor: roxetak 13. Únor 2012, 21:01
Jaj, ludia. Kde to k****a zijete? Viete co sa deje vo svete? Viete co je to Acta? Anonymous? Megaupload je blokovany FBI, z dovodu zaloby filmovej spolocnosti - Universal.

Takze hladajte dane subory z inych zdrojov. Skuste pouzit svoj mozog, rozum, um, dovednost a samozrejme strycka google. a hladajte dane subory inde na internete.

V sucasnosti nestianete z megaupload ani vlastne fotky zo svadby, ktore ste tam pred nedavnom sami nahrali.© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.