Fórum SEMania.cz

Ostatní => Co se jinam nevešlo/O tomto webu => Téma založeno: David Louda 22. Duben 2005, 17:59Název: Doporučení a pravidla webu SEMania
Autor: David Louda 22. Duben 2005, 17:59
1. Než založíte nové téma, použijte funkci hledat. Fórum je v provozu již delší dobu a je velmi pravděpodobné, že váš problém se tu již řešil. Zakládání duplicitních témat velmi ztěžuje pozdější hledání ve fóru.

2. Každá sekce fóra je zaměřena na určitou problematiku, neptejte se v ní na jinou.

3. Neurážejte ostatní uživatele, nevyvolávejte tzv. flamewar, nezasílejte příspěvky vulgární, nenávistné, zastrašující a ostatní podobného charakteru. Vyvarujte se vulgárních slov!

4. Každá rada je dobrá. Nenadávejte jen proto, že se vám nelíbí, neplivejte na toho, který se snaží pomoci.

5. Odpovídejte jen konkrétně a vážně. Posměch ještě nikomu nepomohl.

6. Nedivte se, že nikdo neodpovídá na dotaz, který je nesrozumitelný. Pokládejte otázky jasně, konkrétně a stručně.

7. Do nadpisu krátce a výstižně napište, s čím potřebuje pomoci. Vyvarujte se nadpisů typu „pomoc“, nepište za něj desítky vykřičníku, ani jej nepište celými verzálkami. Bezdůvodně nezvětšujte velikost a barevnost písma, nesnažte se takto upozorňovat na svůj problém. To na přehlednosti nepřidá.

8. Nesnažte se odpověď vynutit, např.: opakovaným zakládáním stejného tématu, protože někdy ani ti nejpovolanější nevědí vše!

9. Je zakázáno psát příspěvky o sháňce po warezu, odkazy na warez, návody a používání *****ů, sériových čísel, autorsky chráněné věci apod.

10. Administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo bez upozornění odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí, že odporuje těmto podmínkám a nebo nebude úzce souviset s telefony Sony Ericsson. To platí také pro reklamu, nesoukromou inzerci, nabídky úprav telefonů za úplatu či některých podobných aktivit.

11. Pokud uživatel poruší pravidla bude mu uděleno upozornění, které je standardně platné 7 dní, pokud v době kdy má upozornění pravidla opět poruší bude mu zakázáno přispívání na 14 dní. V případě neustálého porušování hrozí úplné zakázání přístupu do fóra.

12. Za jakékoliv zde uvedené návody a postupy jak upravovat telefony Sony Ericsson neručíme.

13. K jakýmkoliv příspěvkům, které se budou snažit nějakým způsobem očerňovat firmy či jiné osoby se budeme stavět negativně. Fórum slouží defaultně na řešení problémů ohledně telefonů Sony Ericsson a nemáme zájem tu hledat viníky špatně prodaného telefonu nebo neuznané záruky.

14. Nepřidávejte další příspěvky ve fóru ve stejném tématu pod sebe, máte-li možnost editovat příspěvek předchozí a nepozbyde-li touto editací váš nový příspěvek srozumitelnosti nebo smyslu.

15. Při úpravě podpisu v osobních údajích v profilu se snažte použít rozumnou velikost obrázků. Velké obrázky neupoutají, spíše odpuzují a jsou pro oči ostatních účastníků fóra nepříjemné.

16. Necitujte předchozí příspěvky.

17. Redakce si vyhrazuje právo odstranit ty komentáře, které přímo nesouvisí s tématem článku, ke kterému byly napsány


Název: Re: Doporučení a pravidla webu SEMania
Autor: Joza 09. Leden 2011, 22:14
Jelikož plánuji nějaké drobné změny v sekci s návody a v poslední době dochází opakovaně k porušení pravidel této sekce, rozhodl jsem se pro drobné úpravy. Pravidla nově budou dostupná v každé kategorii a aby to platilo skutečně pro celé fórum, publikuji je i zde. Podotýkám, že tato pravidla platí v každé sekci s názvem Návody. Její význam a pravidla jsou snad jasně dána následujícím:

Protože se naše fórum stále rozrůstá a spousta zajímavých věcí se postupně ztrácí mezi množstvím jiných příspěvků, rozhodl jsem se vytvořit sekci Návody. Bude obsahovat témata, ve kterých budou popsány ty nejzajímavější úpravy a triky pro vaše telefony. Na konci každého tématu bude odkaz na původní návod, ve kterém budete moci diskutovat v případě jakýchkoliv nejasností. témata v sekci návody budou uzamknutá a budou sloužit pouze na prohlížení. Pokud by se totiž do těchto témat dalo psát, brzy by byla stejně nepřehledná, jako původní témata a to nechci. Přidávat nová témata do této sekce mohu pouze moderátoři, případně autoři vlastních zajímavých návodů, vyhrazujeme si ale právo rozhodnout, co do sekce návody zařadíme a co ne.

Důležité upozornění:tato sekce bude sloužit skutečně jen pro publikování hotových návodů, jakékoliv dotazy, připomínky a podobně směřujte do původních témat ( v každém návodu bude odkaz na původní umístění, kde již většinou diskuze probíhá). Pokud se přesto objeví nějaké téma, které bude porušovat pravidla sekce návody, bude okamžitě smazáno, pokud se nebude jednat o vyjímečný případ. Cílem je mít sekci Návody skutečně přehlednou.

Pokud bude třeba některý návod editovat, udělá to některý z moderátorů dané sekce. Pokud na fóru najdete nějaký zajímavý návod na cokoliv, co si myslíte, že by si zasloužilo místo v sekci Návody, napište mi o tom SZ nebo na ICQ. Stejně tak pokud v návodu naleznete chybu, bude nekompletní, nepřesný, nefungující atd. informujte mě o tom. Snad jsem řekl vše, v případě jakýchkoliv dotazů tyto směřujte na mě. Děkuji

(http://i213.photobucket.com/albums/cc215/JozaW950/lock2.png)© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.