SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Duben 2024, 10:15

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro mobilní telefony (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: 30 českých slovníků DfM
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: 30 českých slovníků DfM  (Zobrazeno 5075 x)
peppa
Uživatel
***
Telefon: SE K750i
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« v: 26. Leden 2010, 01:18 »

[size=18]MyDfM slovníky[/size]

EDIT: topic přejmenován a upraven, aby byl aktuální

Protože se mi podařilo proniknout do tajů opensoure projektu DictionaryForMIDs, našel slovní zásoby a měl chvíli času, tak vám můžu představit přes 30 nově sestavených českých slovníků. Mají slovní zásobu od 700 do 8000 slov. Nesestavoval jsem již notoricky známé CZ-EN, CZ-DE, CZ-FR a CZ-ES existující v mnoha rozličných variantách. Zaměřil jsem se na jiné méně obvyklé jazyky.

http://java-ap.wz.cz/index.php?str=mydfm

Slovníky obsahují funkční vyhledávání ve všech jazycích a to včetně i těch azbukou. Na stránkách najdete nyní i návod.

Uživatel: MyDfM slovníky
Na stránkách najdete např.:
- český tezaurus
- slovník cizích slov
- česko-maďarský
- česko-polský
- česko-ruský
- česko-brněnský
- česko-italský
- česko-latinský
- česko-portugalský
- česko-holandský
- a mnoho dalších
« Poslední úprava: 06. Únor 2010, 22:54 od peppa » uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 26. Leden 2010, 14:58 »

Chceš to jen zkompilovat, nebo vědět, jak kompilovat?

Na kompilaci je potřeba JDK (Java developement kit) a ještě Java WTK (Java wireless toolkit).

Pak máš několik možností:
a) Můžeš si to ručně zkompilovat pomocí javac z JDK (pro J2ME je potřeba nastavit verzi Javy a bootclasspath!), preverifikovat pomocí preverify z WTK, zabalit a vytvořit jar.
b) Můžeš použít nějaký buildovací nástroj, tady používají ant. Konkrétně k Antu a této aplikaci:
1) ant stáhneš z http://ant.apache.org/bindownload.cgi , vybal ho někam
2) uprav Build/build.xml takto:
* Do <property name="wtk.home"  location="c:\programme\WTK"/> dej svoji cestu k Java WTK
* Do <taskdef resource="antenna.properties"       classpath="./antenna-bin-1.0.2.jar"/> a <property name="antenna.jarfilename"        value="antenna-bin-1.0.2.jar"/> dej svoji cestu a název k antenna.jar. Pokud se ten soubor bude jmenovat antenna-bin-1.0.2.jar a bude v adresáři build, pak to nemusíš měnit.
3) V příkazovém řádku napiš (varianta pro Windows) set JAVA_HOME=c:\Program Files\Java\tvojeJDK
4) V adresáři Build napiš (varianta pro Windows) cestaKAntu\bin\ant build_dfm_java_me

Je možné vyrobit i obfuskovanou verzi, ale toto pro začátek stačí.
c) Můžeš použít nějaké IDE.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
peppa
Uživatel
***
Telefon: SE K750i
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 26. Leden 2010, 23:10 »

Teď jsem to zkoušel, ale bohužel mi to nejde. I když WTK, SDK mám, cestu zvládám dopsat taky, psát do příkazového řádku taky, ale ten zbytek ohledně kompilace mi už vůbec nejde. Takže, pokud bys byl tak laskavý, tak spíš, prosím, zkompilovat. Díky Smajlík.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 27. Leden 2010, 07:12 »

A chybovou hlášku, co to píše? Z konzole jde kopírovat, na Windows cmd je někdy potřeba pravé tlačítko a označit (pak kopírovat enterem), na gnome-terminal je možné text vybrat a pak přes pravé tlačítko a kopírovat.
Dodám, že WTK je vhodné instalovat do adresáře, který neobsahuje mezeru (tedy v případě Windows ne Program files) a že cesta pro JAVA_HOME nesmí být obalena uvozovkama, ačkoli to tak Windows cmd po tabulátoru doplňuje.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
peppa
Uživatel
***
Telefon: SE K750i
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 27. Leden 2010, 09:58 »

vybral jsem si ruční postup, protože s GUI mi to předtím vůbec nešlo
a) ant mám stáhnutý
b) xml upraveno a ant je v adresáři build
c) v příkazovém řádku, který spustím z adresáře Build, napíšu set JAVA_HOME=c:\Program Files (x86)\WTK2.5.2_01\
//v cestě jsou 2 mezery to bude první problém
d) napíšu antenna-bin-1.0.2.jar
a nepíše mi to nic, nebo když za to doplním ty lomítka, tak "systém nemůže nalézt uvedenou cestu".
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 27. Leden 2010, 11:07 »

vybral jsem si ruční postup, protože s GUI mi to předtím vůbec nešlo
To děláš přes ant, ručním postupem jsem myslel javac+preverify, což je, včetně potřebného nastavení, celkem chuťovka.
BTW: Co myslíš tím GUI?
c) v příkazovém řádku, který spustím z adresáře Build, napíšu set JAVA_HOME=c:\Program Files (x86)\WTK2.5.2_01\
A druhý problém je, že tam nedáváš cestu k JDK, ale k WTK.
d) napíšu antenna-bin-1.0.2.jar
a nepíše mi to nic, nebo když za to doplním ty lomítka, tak "systém nemůže nalézt uvedenou cestu".
Tady si asi pleteš ant (buildovací nástroj) a antenna (nástroje pro práci s MIDP v antu). Tady máš spouštět ant s příslušným parametrem (build_dfm_java_me).


Pro jistotu:
* stažení antu: http://ant.apache.org/bindownload.cgi
* stažení antenny: http://sourceforge.net/projects/antenna/files/
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
peppa
Uživatel
***
Telefon: SE K750i
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 27. Leden 2010, 12:49 »

Dobře. Vzdávám se. To sám v dohledné době a bez videa /velmi dobrého popisu, jak to udělat, nezvládnu Sad. //njn překoukl jsem se s tím JDK
uložena
peppa
Uživatel
***
Telefon: SE K750i
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 27. Leden 2010, 22:50 »

vyřešeno s autorem aplikace.
//původně upravené zdrojové soubory
//teď jsou již ještě trochu upravené a ty čekají ještě na jednu kompilaci
uložena
peppa
Uživatel
***
Telefon: SE K750i
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 06. Únor 2010, 22:56 »

Tak jsem to už vyřešil. Nejdříve zkompilovaná první verze tříd od vývojáře. Ale ještě nebyly komplexní a vyhovující, tak se muselo pokračovat v jejich vývoji. Nakonec se mi podařilo zkompilovat celý projekt (i když né ideálně), ale podařilo se mi ho manuálně doladit, tak by tu mělo být již přes 30 plně funkčních slovníků (včetnš vyhledávání exotických znaků) i zlepšeného počeštění aplikace.

Odkaz v horním postu.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro mobilní telefony (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: 30 českých slovníků DfM
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.