SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
19. Duben 2024, 03:49

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné Arc, Neo, Play, Pro, Ray (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Vyšší frekvence procesoru aneb k čemu další výkon (diskuze)
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Vyšší frekvence procesoru aneb k čemu další výkon (diskuze)  (Zobrazeno 6799 x)
Joza
Anonym
« v: 17. Červenec 2011, 10:42 »

Během víkendu jsem našel trochu času a začetl se do diskuze na XDA o zvyšování frekvence procesoru u modelu Arc. K tomu tématu jsem založil diskuzi v patřičné sekci našeho fóra, abychom zde mohli sdílet dojmy z této úpravy (tedy až někdo najde odvahu). Sám se chystám hned po aplikaci návodu sepsat dojmy, ale zároveň trochu přemýšlím, na co vyšší výkon využít. Proto bych zde rád otevřel diskuzi na toto téma - co s vyšším výkonem? Jde mi o to, že když už budu měnit frekvenci procesoru, chci aby se to někde pozitivně projevilo podstatně vyšším výkonem. Nenapadá mě ale, v jaké oblasti by se to tak dalo nejvíce využít. Nejde mi o benchmarky, chci reálné použití... Jak se stavíte k vyšší frekvenci vy? Podotýkám, že Arc se dá dostat až skoro na 1,8 GHz, což už je velmi solidní výkon, ale otázkou je, k čemu...

návod na zvýšení frekvence procesoru najdete zde
Arc -
Neo -
Play -

« Poslední úprava: 23. Červenec 2011, 17:38 od Jozef Cmar » uložena
asahi
Uživatel
***
Telefon: Xperia X1
Příspěvků: 161



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 17. Červenec 2011, 10:54 »

Ja myslim, ze sis odpovedel sam. Pretaktovani je v realnym nasazeni k nicemu. Ja se u DHD, kterej ma stejnej hw, nesetkal s jedinou aplikaci nebo hrou, ktera by byla limitovana procesorem. OC je asi opravdu jen pro honice benchmarkovych cisel.
uložena
freedll
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE Neo + 32GB + Jays Three
Příspěvků: 37



Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 17. Červenec 2011, 12:53 »

Počkat a jak se to u 1,8 GHz uchladí??  Shocked
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 17. Červenec 2011, 13:24 »

rukou,pasivně Mrknutí
myslim ze pretaktovavat pristroj co bezi v zakladu na taktu 1GHz,je pro pouzivani zbytecnost.je to uzitecny u telefonu ktere bezi na mensim taktu a jsou pomalejsi,pretaktovanim se muzou trochu zrychlit,ale dokud bude zvladat vsechno bez sekani nebo zpomalovani,neni duvod.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Joza
Anonym
« Odpověď #4 v: 17. Červenec 2011, 18:23 »

tak minimálně jedna věc u Arcu potěší - podstatně rychlejší start... Dříve strašně dlouho, nyní malinko nad 20 vteřin Smajlík
uložena
htcjirka
Uživatel
***
Telefon: Nokia Lumia 920 White + Yellow
Příspěvků: 85



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 17. Červenec 2011, 18:25 »

Strasne dlouho?Od vydani 2.3.3 start 30sec,to uz takovy rozdil neni..
uložena

Nokia Lumia 920 + DT-900 - Windows Phone 8.0.10211.204 (1232.5957.1308.1)
Joza
Anonym
« Odpověď #6 v: 17. Červenec 2011, 18:28 »

u mě jak kdy, někdy kolem 30, někdy ale podstatně déle... Každopádně nyní jži vždy kolem těch 23 a s tím jsem spokojen
uložena
Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 23. Červenec 2011, 17:10 »

tento dovod na pretaktovanie je vhodny tak akurat pre redaktora semania ktory meni telefony ako ponozky, normalny pouzivatel ho asi az tak casto vypinat a zapinat nebude...
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 23. Červenec 2011, 17:59 »

nebo do budoucna,kdy by byly nejaky hodne narocny hry..na normalni pouzivani bych spis podtaktoval a podvoltoval dokud by jeste byl dost rychly,kvuli vydrzi
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 v: 25. Červenec 2011, 12:45 »

Tak přetaktování je vhodné především do budoucna, pokud na telefonu budete s pomocí Chainfire3D driveru hrát nějaké opravdu náročné hry. Navíc dobré, že telefon morálně nezestárne tak rychle. Myslim, že Huawei vydá do světa telefon, kterej je takto brutálně přetaktován už od výroby. Nehanil bych, byl bych rád naopak. Navíc moje zkušenosti s taktováním Qualcommů jsou takové, že vyšší napětí nesnesou, než které je navoleno od výroby, takže výdrž by opravdu neměla býti ovlivněna.
uložena
KeNnY
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 546



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 18. Říjen 2011, 07:01 »

neumozni rychlejsia frekvencia procesoru, rychlejsie/plynulejsie nacitavanie webstranok/flash videi ?
uložena

Sony Ericsson Arc
Pepsik
Uživatel
***
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 21. Říjen 2011, 11:56 »

POkud vím tak ano umožní...
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné Arc, Neo, Play, Pro, Ray (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Vyšší frekvence procesoru aneb k čemu další výkon (diskuze)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 17 dotazů.